Yükleniyor...

Arbitrum’da (ARB) Hacker Uyarısı!

Yakın zamanda hızla popülerlik kazanan ARB için tehlike sinyalleri çalmaya başladı, hacker'lar ARB dolandırıcılığı için harekete geçti.

hacker

Yakın zamanda hızla popülerlik kazanan ARB için tehlike sinyalleri çalmaya başladı, hacker’lar ARB dolandırıcılığı için harekete geçti.

Blockchain güvenlik şirketlerinin öne çıkan isimlerinden CetriK, 25 Mart tarihinde yaptığı bir duyuruyla birlikte ARB‘un Discord sunucusunda güvenlik saldırısı yaşandığını belirtti. ARB‘nin geliştiricilerinden birinin Discord hesabının hacklenmesi, sosyal medyada korku havası yarattı. Hesabın ele geçirilmesinden sonra yetkililer tarafından sahte paylaşımların olabileceği yönünde uyarılar yapıldı.

ARB için Güvenlik Duyurusu Yapıldı

arbitrum

ARB ekosisteminde çalışan kişilerden birinin Discord hesabının ele geçirilmesi, güvenlik konusundaki endişeleri de ardından getirdi. Kripto borsalarında listelenmesinden sonra da büyük ilgi gösterilen ARB, hacker’ların yeni hedefi haline gelmiş görünüyor. Sektörün popüler ismi, giderek ün kazanmaya devam ederken tehlikeleri de barındırmaya devam ediyor.

Kripto piyasasının yükselişe geçmesinden itibaren, sektördeki illegal olaylarda tetiklenmiş halde. Son zamanlarda giderek artan fon saldırıları, sahte kripto siteleri, kripto cüzdan saldırıları kripto topluluklarını endişeye düşürdü. ARB’deki devasa ilgiyi gören kripto saldırganları, bu taraftaki hamlelerini artırmış durumda. Yetkililer tarafından konuya dair uyarılar gelmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner