Yükleniyor...

Son 12 Saatte ARB Tasfiyeleri 2. Sıraya Yerleşti

Kripto piyasasının yeni gözdesi Arbitrum (ARB), gerçekleşen tasfiye oranlarıyla birlikte kripto yatırımcısının odağı haline geldi.

arb

Kripto piyasasının yeni gözdesi Arbitrum (ARB), gerçekleşen tasfiye oranlarıyla birlikte kripto yatırımcısının odağı haline geldi.

Kripto endüstrisinin son günlerde giderek ün kazanan “airdrop” konusu, ARB’nin eşliğinde tamamen ön plana çıkmış halde. Son haftalarda sektöre damga vuran ARB, birçok kripto borsasında dün itibariyle listelenmişti. ARB’nin listelenmesiyle birlikte birçok çeşitli veriler de yayınlanmış oldu. Yayınlanan veriler arasından en çok dikkat çeken konu ise “Tasfiye Verileri“. Son 24 saat içersinde 48.109 kripto yatırımcısı tasfiye edildi, toplam tasfiyeler 194.44 milyon dolar olarak ifade edildi.

Popülerlik ve işlem hacmi bakımından üst seviyeli borsalarda yer alan ARB’ye ait tasfiye verilerini inceledik.

ARB’nin Tasfiye Verileri, Piyasada Yankı Uyandırdı!

23 Mart tarihi itibariyle çeşitli kripto borsalarının ARB’yi listelemesi, kafa karıştırıcı verileri de ardından getirmiş oldu. Son bir günlük süreç ele alındığında, 48.109 kripto yatırımcısının 194.44 milyon dolar değerinde tasfiye olmasının büyük bir kısmını ARB oluşturuyor.

Ekran Resmi 2023 03 24 12.15.55

Son 12 saatlik zaman dilimi incelendiğinde, kripto paralarının lideri olan BTC’nin ardından ARB göze çarpıyor. Coinglass’dan alınan verilere göre, 3,16 milyon ARB (4,87 milyon dolar) tasfiyesi gerçekleşti. ARB tarafında gerçekleşen tasfiyelerin yüzde 53.92 oranını short işlemler oluşturuyor.

Kripto Borsalarına Ait Veriler

Kripto borsalarınında gerçekleşen toplam ARB tasfiyelerinin yüzde 53.92’lik bölümünü short yönlü işlemlerin oluşturuyor. Dünyanın en çok işlem gören ve popülerliğe sahip olan kripto borsası Binance’de yüzde 62.12 oranında short yönlü işlemler tasfiye edildi. Bybit ve CoinEx borasasında gerçekleşen likidasyonların ise long yönlü olması dikkat çekti.

Ekran Resmi 2023 03 24 12.17.32

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner