Yükleniyor...

Arbitrum’un Airdrop Claim’i Başladı

Arbitrum airdrop alıcıları, ARB token’ını claim etmeye başladılar.

arb

Arbitrum airdrop alıcıları, ARB token’ını claim etmeye başladılar. 

Arbitrum kripto para dünyasında hızlıca popüler oldu. Bununla berbaer airdrop’u beklenen token’ın airdrop claim’i bugün başladı. Airdrop, ilk kullanıcılar için bir ödül olarak sunulan 1,16 milyar token’ı kapsayacak.

Arbitrum Airdrop’unun Claim’leri Başladı

Uzun zamandır beklenen Arbitrum airdrop’unun katılımcıları, token’larını talep etmeye başladı. Kullanıcılara Arbitrum One ve Nova ağlarını kontrol edecek DAO üzerinde yönetim yetkileri verildi.

Talep süreci, 16.890.400 blok yüksekliğinde yaklaşık TSİ 16.00’da başladı. Airdropta 1,16 milyar ARB token’ı var ve bu da toplam 10 milyar token arzının yüzde 11,6’sına denk geliyor. Arbitrum ekosistemindeki bazı DAO’lar tarafından talep edilebilecek 113 milyon token daha bulunuyor.

airdrop

Ethereum ağındaki bir Layer-2 ölçeklendirme projesi olan Arbitrum, erken kullanıcıları ödüllendirirken aynı zamanda gelecekteki yönetişim kararlarının kontrolünü token sahiplerine veriyor. ARB token’ı, örneğin ağda işlem ücretlerinin ödenmesi gibi başka bir kullanım durumu olmamasına rağmen, sahiplerine yönetişim haklarını tanıyor.

Proje şimdi otomatik olarak zincir üzerinde yönetişim oylarını yürütecek olan kendi kendini yürüten bir DAO’ya geçiş yapacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner