Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Zorluğu, Rekora İmza Attı!

Gece saatlerinde düzenlenen Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu rekor kırmaya devam ediyor, yüzde 7,56'lık yükselen zorluk tehlike sinyali olabilir.

madencilik

Gece saatlerinde düzenlenen Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu rekor kırmaya devam ediyor, yüzde 7,56’lık yükselen zorluk tehlike sinyali olabilir.

Madencilik zorluğu, BTC ağında “blok çıkarılmaya yönelik bilgi sunan” bir veri türü olarak karışımıza çıkıyor. Yakın süreçte rekorlara imza atan BTC Madencilik Zorluğu, dün gece itibariyle rekorunu tazelemiş oldu. Üçüncü defa üst üste rekor kıran BTC Madencilik Zorluğu, yüzde 7,56’lık bir yükseliş göstererek 46,84 trilyon ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmış oldu. Yakın süreçler göz önüne alındığında, 25 Şubat ve 11 Mart tarihlerinde BTC Madencilik Zorluğu için rekor seviyeler gelmişti. Bugün itibariyle bu verinin değişmesi, kripto endüstrisinde büyük tartışma konusu haline geldi.

madencilik

BTC Madencilik Verilerileri Yayınlandı

BTC Madencilik Zorluğu’nun yeni bir rekora imza atması, yayınlanan verileri de arkasından getirdi. Madenciliğe yönelik yayınlanan veriler şu şekilde oldu;

11 Mart’taki önceki düzenlemede yüzde 1,16’lık bir artışın ardından, Cuma günü olan düzeltmede blok yüksekliği 782,208’de 46,84 trilyon olarak geldi. Bitcoin hashrate, Perşembe günü saniyede yaklaşık 395,15 exahash ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin madenciliğinin karlılık oranı, son 24 saat içinde saniyede terahash başına 0,0861 ABD Doları olarak gerçekleşti ve bir yıl öncesine göre 0,19 ABD Doları seviyesinde gerçekleşti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner