Yükleniyor...

Binance, Spot İşlemlerini Askıya Aldı

Binance, ortaya çıkan bir sorunu gerekçe göstererek spot işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

binance

Binance, ortaya çıkan bir sorunu gerekçe göstererek spot işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Kripto endüstrisinde çalkantılar ve sorunlar devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tabir edilen Binance, son açıklamalar ile kripto ekosistemini tedirgin etti.

Popüler kripto borsası Binance, spot ticaretinde ortaya çıkan sorunların farkında olduklarını ve bunu en kısa sürede çözmek amacıyla spot işlemlerini askıya aldıklarını duyurdu.

Binance, Spot İşlemleri Durdurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tabir edilen Binance, ortaya çıkan birkaç aksilik nedeniyle spot işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Kripto para borsası Binance, sorunu en kısa sürede çözmek için çalışmalara başladıklarını ve yeni güncellemelerin topluluk ile kısa sürede paylaşılacağını belirtti.

Ayrıca, Binance’in network aktivitesine bakıldığında, para çekme ve yatırma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiği gözlemleniyor. Son olarak, Binance’te yaşanan sorunlar, Bitcoin tarafında da bu haberlerin etkisiyle güçlü bir düşüş yaşandı. Bitcoin, 27.450 dolar seviyesine kadar çöküş yaşadı.

Binance‘te yaşanan bu durumun, ufak çaplı ve büyümeyecek bir sorun olduğu düşünülse de kullanıcılarda FTX dejavusu yaşanmaya başladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao‘dan da konuyla ilgili açıklama geldi.

CZ, sorun hakkında bir analiz yaptıklarını ve “eşleşen motorun takip eden bir durdurma emrinde” bir hatayla karşılaştıklarını aktardı. CZ, bu sorunun üzerinde çalışmaya başladıklarını ve sorunun tahmini 30 ila 120 dakika arasında çözüleceğini iletti.

Kısa bir zaman sonra Binance TR’den açıklama geldi. Tüm alım-satım işlemlerinin Türkiye saati ile saat 17.00 ile devam edeceği belirtildi. Binance üzerindeki işlemlere değinen Türkiye Sosyal Medya Hesabı, çekim işlemlerinin, spot alım-satım işlemlerinden bir süre daha sonra başlayacağını ifadelerine ekledi.

Ekran Resmi 2023 03 24 16.55.32

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner