Yükleniyor...

Binance Hakkında Yeni İddia 

Binance çalışanlarının, Çin'deki müşterilerin KYC kontrollerini atlamasına yardımcı olduğu iddia edildi.

binance

Binance çalışanlarının, Çin‘deki müşterilerin KYC kontrollerini atlamasına yardımcı olduğu iddia edildi.

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, FTX skandalından bu yana sektörde şeffaflık konusunda lider olmak için önemli çabalar sarf etti. Ancak ortaya çıkan son iddia, Binance çalışanlarının kullanıcıların güvenlik protokollerini atlamasına yardımcı olduğunu iddia ediyor. 

CZ Konu Hakkında Yorum Yapmadı

CNBC’nin yayınladığı araştırma raporu, Binance çalışanları ve gönüllülerinin Çin’deki müşterilere borsanın KYC protokollerini atlatmak için yardım ettiğini iddia ediyor. 

Rapor, 220.000’den fazla kullanıcının kayıtlı olduğu Binance’in resmi Çince sohbet odalarını işaret ediyor. Bu sohbet odalarında kullanıcıların, borsanın KYC, ikamet ve doğrulama protokollerini atlatmaları için paylaşılan mesajlara erişebildikleri bildiriliyor. Bu mesajların, Binance çalışanları ya da “melekler” unvanını kullanan eğitimli gönüllüler olarak tanımlanan hesaplardan geldiği iddia ediliyor. 

Paylaşılan mesajlar arasında sahte banka belgeleri, sahte adresler ve diğer basit sistem manipülasyonları yer alıyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan bir Binance sözcüsü şu ifadeleri kullandı: “İzin verilmeyen ya da standartlarımıza uygun olmayan yanlış taleplerde bulunmak ya da önerilerde bulunmak da dahil olmak üzere iç politikalarımızı ihlal etmiş olabilecek çalışanlara karşı harekete geçtik.” 

Genellikle sosyal medya kanallarında aktif olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı. Zhao daha önce Çin’in WeChat platformunda yayılan söylentileri kınamak için Twitter üzerinden paylaşımda bulunmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner