Yükleniyor...

Bugünün En Çok Değer Kaybeden Altcoin’leri – 25 Mart 2023

Kripto piyasasının Fed faiz kararından etkilenmesiyle birlikte altcoin'lerde geri çekilmeler gözlemlendi, bugünün en çok düşen altcoin'lerini derledik.

analiz

Kripto piyasasının Fed faiz kararından etkilenmesiyle birlikte altcoin’lerde geri çekilmeler gözlemlendi, bugünün en çok düşen altcoin’lerini derledik.

Geçtiğimiz günlerde global finans piyasalarını derinden etkileyen Fed faiz kararı, özellikle de kripto piyasasını vurdu. 29 bin dolara doğru yolan Bitcoin (BTC), faiz kararı günü büyük hareketlilik yaşadı. Kripto paraların liderinin destek seviyesini test etmesiyle birlikte birçok altcoin’de büyük düşüşler gözlemlendi. Bugünün en çok değer kaybeden altcoin’lerini derledik.

1- Arbitrum (ARB)

Arbitrum (ARB) , Ethereum (ETH) akıllı sözleşmelerinin yeteneklerini geliştirmek amacıyla için tasarlanmış bir katman 2 çözümüdür. Arbitrum, Ethereum akıllı sözleşmelerinin hızlarını ve ölçeklenebilirliklerini artırırken, önyükleme yapmak için ek gizlilik özellikleri de sunar. ARB, yüzde 17,16 düşüş sergileyerek günün en çok değer kaybeden altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 25 13.45.31

2- Stacks (STX)

STX, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamaları (dApp) BTC ağına getirmek için tasarlanan birinci katman blockchain çözüm yöntemidir. Bu akıllı sözleşmeler, güvenlik ve istikrar gibi onları güçlü kılan özelliklerden minimum ödün vererek Bitcoin ağına aktarılıyor. STX, yüzde 13,10 düşüş sergileyerek günün en çok düşen 2.altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 25 13.45.36

3- Mask Network (MASK)

MASK, güncel internet olan Web 2.0 ile Web 3.0 arasında köprü oluşturarak kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar ve kripto para iletebilmelerini sağlayan bir protokoldür. Mask’in temel amacı ise sansüre karşı kullanıcıların internet ve sosyal medya ağlarındaki özgürlük alanını genişletmek, sosyal medyada daha fazla gizlilik sağlamaktır. MASK, yüzde 10,64 değer kaybederek günün en çok düşen 3. altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 25 13.45.40
ALTCO

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner