Yükleniyor...

Ark Invest, Coinbase Hissesinden Vazgeçmiyor

Cathie Wood'un kurucusu olduğu Ark Invest, geçtiğimiz gün yaklaşık 8,6 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın aldı.

ark invest

Cathie Wood‘un kurucusu olduğu Ark Invest, geçtiğimiz gün yaklaşık 8,6 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın aldı.

ABD’li düzenleyici SEC ile Coinbase arasındaki gerilim günden güne tırmanmaya başladı. Borsanın SEC’e yönelik hamleleri, en son gündemlerden birisi haline geldi. Diğer taraftan Cathie Wood’un şirketi Ark Invest, yine Coinbase hissesi satın aldı.

Yatırım kuruluşu Ark Invest, geçtiğimiz gün farklı ticari kolları aracılığıyla üç parça halinde hisse alımı gerçekleştirdi. Bu satın alımlar ile birlikte, Ark Invest’in eline yaklaşık 8,6 milyon dolarlık Coinbase hissesi geçmiş oldu.

Ark Invest, 8,6 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Satın Aldı

Cathie Wood‘un şirketi Ark Invest, düzenli olarak Coinbase hissesi satın almaya devam ediyor. Coinbase’in hisselerine ayrı bir ilgi gösteren şirket, geçtiğimiz gün yeni bir satın alım gerçekleştirdi.

Ark Invest, kısa bir süre önce SEC’e dava açan Coinbase’in hissesinde iştahlandı. Dava olayı ve hisse satın alımının aynı güne denk gelmesi ise dikkat çekti.

Cathie Wood tarafından yönetilen bir Amerikan yatırım yönetimi şirketi olan Ark Invest, Coinbase hisselerini üç farklı ticari koluyla satın aldı. Ark Innovation ETF, 122.083 hisse satın alırken, ARK Next Generation Internet ETF 20.327 hisse satın aldı. Son olarak, ARK Fintech Innovation ETF ise 14.633 hisse satın aldı. Tüm bu hisselerin toplam harcaması ise yaklaşık 8,6 milyon dolar oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner