Yükleniyor...

Ark Investment Coinbase hissesi sattı!

Temmuz 2022'den bu yana Coinbase hissesi (COIN) biriktiren Ark Investment, 11 Temmuz'da 135 bin 152 adet COIN satışı yaptığını açıkladı.

cathie wood ark

Temmuz 2022’den bu yana Coinbase hissesi (COIN) biriktiren Ark Investment, 11 Temmuz’da 135 bin 152 adet COIN satışı yaptığını açıkladı.

Cathie Wood’un kurucusu olduğu yatırım fonu Ark Investment, 26 Temmuz’dan beri COIN biriktiriyordu. Fakat FTX’in çöküşü, çeşitli şirketlerin iflas açıklamaları ve son zamanlarda giderek artan ABD’nin sektör üzerindeki baskısı, Ark Investment’i COIN satışına sürükledi. Haziran ayına kadar olan süreçte, borsanın hissesi değer kaybettikçe toplayan ARK Investment, gerçekleştirmiş olduğu son COIN işlemiyle olay yarattı. Coinbase ve COIN maksimalisti olan popüler yatırım firmasının bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.

P324KD5ZDBG2VBIJECNL62JH2I

135.152 adet COIN satışı yapıldı

Yaklaşık olarak bir yol sonra ilk kez Coinbase’i terk eden Cathie Wood, şirketin 11 Temmuz itibarıyla toplamda 135.152 COIN satışı yaptığını bildirdi. Uzun bir zamandan sonra ilk kez ters hamle yapan yatırım fonu, kafaları karıştırdı. Chicago Board Options Exchange’e yapılan bir başvurunun ABD’nin Bitcoin ETF’sini onaylama olasılığıyla birlikte COIN, yüzde 9,8 değer kazandı.

Hızlı bir şekilde artış gösteren COIN, satış yönlü işlerimlerin artmasını tetikledi. Neredeyse bir yıllık bir zaman diliminde ilk kez satış yapan ARK Investment, Chicago Board Options Exchange’e yapılan bir başvurunun pozitif yansımasını değerlendirmiş görünüyor. Ayrıca COIN’in yükselişiyle birlikte 135.152 adet hisseyi elinden çıkartan yatırım şirketi, bu hareketiyle birlikte borsa kullanıcılarını endişelendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner