Yükleniyor...

Artık Avrupa’da Bitcoin (BTC) ile Otopark Ücretlerinizi Ödeyebilirsiniz

Seety, SHOP.

seety bitcoin ile odeme

Seety, SHOP.COM ve Worldline, dijital varlıkları ödeme aracı olarak kabul eden son önemli şirketler arasında yer alıyor.

Belçikalı dijital park startup’ı Seety uygulamanın müşterilerinin Anvers ve Brüksel’deki park yerleri için Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmasına izin verdi. Birincil kripto para biriminin yanı sıra, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gibi altı dijital varlıkla daha ödeme yapmak mümkün.

Ayrıca daha önce haberini verdiğimiz gibi e-ticaret devi Shop.Com da, müşterilerinin çeşitli kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına izin veriyor.

Arabanı Park Et Kriptoyla Öde

Yerel medya DataNews tarafından hazırlanan bir habere göre, Belçika uygulaması Seety, müşterilerin kripto para birimleriyle park yerleri için bilet satın almalarını sağladı. Şu an için bu hizmet sadece Brüksel ve Anvers şehirleri için geçerli.

Yeni kripto seçeneğinden yararlanmak isteyen müşteriler, uygulama üzerinden Seety kredisi satın almalıdır. Şu anda, yedi farklı kripto para birimi kullanılabilir: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Dai (DAI) ve USD Coin (USDC).

Hadrien Crespin ve Nicolas Cognaux tarafından kurulan Seety, sadece Belçika’da değil, Fransa, Lüksemburg ve Hollanda’da da faaliyet gösteren bir dijital park uygulamasıdır. 350.000’den fazla aktif üyesi var ve 2021’de 400.000 Euro’luk bir gelir bekliyor. Seety, keskin bir kripto para birimi destekçisidir. Dijital varlıkların gelecekte daha çevre dostu olmasını öngörüyor. Bununla birlikte Seety, Bitcoin ve altcoinlerin küresel olarak benimsenmesinin önemli ölçüde artacağına dair umutlarını artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner