Yükleniyor...

El Salvador ve Bitcoin (BTC) İçin Büyük An Yaklaşıyor!

El Salvador, Bitcoin'i (BTC) yasal olarak kabul eden ilk ülke oldu ve yasa saatler sonra yürürlüğe girecek.

el salvador bitcoin btc b

El Salvador, Bitcoin’i (BTC) yasal olarak kabul eden ilk ülke oldu ve yasa saatler sonra yürürlüğe girecek.

El Salvador, her ne kadar otoriteler ve bazı vatandaşlardan tepki alsa da Bitcoin hakkındaki kararından caymadı. Ülkedeki bu büyük olay saatler sonra gerçekleşecek ve kripto para topluluğu bunun için heyecan içerisinde.

Ülkenin bu kararına birçok ünlü isimden de destek geldi. Bunlardan birisi de Bitcoin taraftarı olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor. Saylor, yaklaşık bir saat önce Twitter üzerinden bir anket başlatarak herkese El Salvador’a destek olma amacıyla 30 dolarlık Bitcoin alması yönünde çağrıda bulundu.

Saylor, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“7 Eylül’de El Salvador resmi olarak ABD dolarının yanında ulusal para birimi olarak Bitcoin’i kullanmaya başlayacak. Birçok kişi halka, ülkeye ve El Salvador Başkanı Nayib Bukule’ye destek olmak için 30 dolarlık Bitcoin alacak. Sen de bize katılır mısın?”

Ankete cevap verenlerin yaklaşık %85’i evet oyunu kullanırken %15’i hayır dedi.

Peter McCormack da eleştiride bulunan bir isme “El Salvador’da birine 30 dolarlık BTC bağışlamaya ne dersin” diyerek cevap verdi. Bunun dışında başka birçok isim bu büyük gün için BTC alacaklarını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner