Yükleniyor...

Ethereum Madencilik Zorluğu, Yakılan 213.000 ETH ile Yeni Bir Zirveye Ulaştı: İşte Piyasanın Tepkileri

Son iki gün içinde Ethereum (ETH) ağında aynı anda üç önemli olay meydana geldi:

eth madencilik zorlugu yeni bir ath belirledi

Son iki gün içinde Ethereum (ETH) ağında aynı anda üç önemli olay meydana geldi: ilk deflasyon günü, madencilik zorluğu ATH’si ve 200.000 ETH’nin yakılması. Tüm olaylar piyasa tarafından sıcak bir şekilde karşılandı ve yazının yazıldığı sırada Ethereum, 2021’deki en yüksek seviyesine yaklaşarak neredeyse 4.000 dolardan işlem görüyor.

06092

Madencilik Zorluğu ATH Belirledi

Bitcoin’in hash oranı, Çin’deki madenciliğin yasaklanmasından sonra hala toparlanıyor olsa da, Ethereum, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelen hash oranının çoğu nedeniyle bundan çok fazla zarar görmedi. Şu an itibariyle, Ethereum hash oranı, Ağustos ayındaki düşüşün ardından zorlukla aynı anda ATH’ye gitti. Madencilik zorluğu doğrudan madencilik gücüne bağlıdır ve buna göre yükselir.

Ekran Resmi 2021 09 06 15.20.40

İki hafta önce, Ethereum 100.000 yakılan coin’e ulaştı. Ağdaki artan işlem hacmi nedeniyle, şu ana kadar 100.000 coin daha yakıldı. Artan yanma oranı, koleksiyonculardan büyük yatırımlar çeken çeşitli NFT projelerinin başlatılmasından sonra artan yüksek işlem ücretlerinden kaynaklanıyordu. Yüksek yanma oranı, değişen doğa tarafından körüklenen mevcut Ethereum boğa koşusunda da rol oynuyor. Para biriminin yavaş yavaş deflasyonist bir varlık haline gelmesi de etmen. 5 Eylül’de Ethereum, madencilerin çıkardığından daha fazla Ethereum’un 24 saat içinde yakıldığı ilk deflasyon gününü yaşadı.

Piyasa Nasıl Tepki Verdi?

Yazının yazıldığı sırada, Ethereum, 4.000 dolarlık seviyeyi dörtten fazla test etti. Şu an ise 3911 dolardan işlem görüyor. Şimdilik, Ethereum belirtilen direnç bölgesinin üzerinde bir yer edinemedi. 1 Eylül’de Ethereum büyümeye başladı ve bu hareket %20 büyüme ile sonuçlandı. Fiyattaki artışa büyük olasılıkla Ethereum, BSC ve Polygon gibi ağlara ek yatırım çeken DeFi ve NFT pazar performansı neden oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner