Yükleniyor...

Artık Birçok Banka Kripto Para Desteğinin Peşinde

Facebook Financial Başkanı David Marcus, son zamanlarda Bitcoin'e (BTC) yatırım yapan büyük finans şirketleri hakkında yorum yaptı ve kripto endüstrisinin yeni bir devir açtığını söyledi.

Artik Bircok Banka Kripto Para Desteginin Pesinde

Facebook Financial Başkanı David Marcus, son zamanlarda Bitcoin’e (BTC) yatırım yapan büyük finans şirketleri hakkında yorum yaptı ve kripto endüstrisinin yeni bir devir açtığını söyledi.

Facebook’tan David Marcus, geçtiğimiz hafta PayPal’ın Bitcoin ve diğer kripto paraları benimseme kararının herkese ilham verdiğini belirtti. Eski PayPal Başkanı ve Facebook Finans Başkanı David Marcus, büyük BT ve ödeme şirketlerinin Bitcoin trenine atlamak için attığı son adımlar hakkındaki düşüncelerini Twitter’da paylaştı.

MicroStrategy ve Square, Bitcoin’e enflasyondan korunma amacıyla büyük yatırımlar yaptıktan sonra, PayPal’in haberleri bunu takip etti ve daha fazla ana akım finansal hizmet oyuncularının kripto para birimlerine alıştığını görmek heyecan verici oldu. Bu haftaki PayPal duyurusundan sonra artık birçok banka BTC ve stablecoin desteğini takip ediyor. Diğer ikisinden farklı olarak ABD ödeme devi, önümüzdeki yıl bir ödeme aracı olarak BTC’yi ekleme umuduyla, kullanıcılarının Bitcoin’i ETH, BCH ve LTC ile birlikte satın almasına, satmasına ve saklamasına izin verdi.

Fiyatlara Yansıyacak mı?

Kullanıcılar milyonlarca kişiden oluşuyor ve artık hepsinin Bitcoin’e girme şansı var. Marcus, PayPal hareketinden sonra önemli dünya devi bankaların bile Bitcoin desteğini takip etmeye başladığını belirtti. Daha önce de bildirdiğimiz üzere, son JP Morgan’ın son raporu, gelecekte Bitcoin’in altınla kolayca rekabet edebileceğini belirtiyordu. Kısacası bu haberler Bitcoin’in benimsenmesinin ne kadar arttığını gösteriyor. Bu da ileriki dönemlerde fiyatlar için önemli bir artış etkeni olacak.

Kripto para birimlerinin daha fazla şirket tarafından portföylerine eklenmesi hem benimsenmeyi arttıracak hem de fiyatları da olumlu anlamda etkileyecek. Birçok önemli analist bu konuda hemfikir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner