Yükleniyor...

Paribu, Kripto Parayla Ödeme Kartı Paribu Card’ı Duyurdu!

BloombergHT’de yayınlanan “Finansal Teknoloji” programında Sefer Yüksel’in konuğu olan Türkiye'nin en büyük dijital varlık işlem platformu Paribu CEO’su Yasin Oral, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyan, Paribu'nun Visa iş birliğiyle hayata geçirdiği kripto parayla ödeme kartı Paribu Card’ı kullanıcılarla buluşturacaklarını açıkladı.

Paribu Card

BloombergHT’de yayınlanan “Finansal Teknoloji” programında Sefer Yüksel’in konuğu olan Türkiye’nin en büyük dijital varlık işlem platformu Paribu CEO’su Yasin Oral, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyan, Paribu‘nun Visa iş birliğiyle hayata geçirdiği kripto parayla ödeme kartı Paribu Card’ı kullanıcılarla buluşturacaklarını açıkladı.

Paribu Card Yasin Oral

Paribu Card ile Kripto Paralar Gündelik Hayatta Kullanılabilecek

Oral, Paribu Card ile kullanıcıların Paribu bakiyelerindeki kripto paralarını Visa’nın geçerli olduğu 200’ün üzerinde ülkede ve milyonlarca ödeme noktasında kullanabileceğini belirtti. Oral, “Kullanıcılar Paribu Card ile bir banka kartıyla yapabilecekleri her şeyi gerçekleştirebilecek” dedi.

Paribu Card ile ödeme noktasında parola veya temassız ödeme seçeneğiyle alışveriş yapılabileceğini vurgulayan Oral, ödeme anında kullanıcıların kripto paralarının Paribu tarafından o anki kurla TL’ye çevrileceğini ve ödemenin milisaniyeler içinde gerçekleşeceğini belirtti.

Bugüne kadar kripto paraların bir yatırım aracı olarak kabul gördüğünü belirten Oral, “Bu paralar artık rahatlıkla gündelik hayatta da kullanılabilecek” dedi.

Paribu Card ile kullanıcılar, Paribu bakiyelerindeki kripto paraları sıralayabilecek, seçebilecek, istedikleri kripto paraları alışverişlerinde muaf tutabilecek. Aynı zamanda hesaplarındaki TL bakiyelerini de ödemelerinde kullanabilecek.

Paribu’nun Yeni Versiyonu Geliyor

Paribu mobil uygulamasının ve web sitesinin yeni versiyonunu hayata geçireceklerini ifade eden Oral, kullanıcıların işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmelerine olanak sağlayan yeni ve geliştirilmiş bir eşleşme motorunun kullanıma sunulacağını belirtti.

Ara yüzün de daha kolay ve pratik hale getirileceğini söyleyen Oral, kullanıcıların istekleri doğrultusunda detaylı grafiklerin de yeni versiyonda yer alacağını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner