Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Artık Kripto Para ile Tesla, Apple, Google Hissesi Alabilirsiniz!

Artık Kripto Para ile Tesla, Apple, Google Hissesi Alabilirsiniz!

ABONE OL:google-news

Artık Tesla, Apple, Google’da hisse senedi satın almak için kripto para kullanmak mümkün olacak. MESE.io, kripto para kullanarak teknoloji hisse senetlerinden küçük hisseler satın almayı sağlayacak.

Kripto para topluluğuna müjde artık yeni bir mikro hisse kripto platformu var. Adı da MESE.io. Bilindiği gibi Tesla’da pay sahibi olmak, servetinizi CEO’su Elon Musk’ın kaprislerine bağlamak demektir. Musk her an hisse fiyatının “çok yüksek” olduğuna karar verebilir ve itaatkâr bir şekilde fiyatların düşmesine neden olabilir. Ve ertesi gün fiyat tekrar yukarı fırlayacaktır.

elon musk tesla kripto para ile hisse

Daha zayıf bünyesi olanlar için, International Blockchain Monetary Reserve’in kurduğu yeni kripto para borsası cazip gelebilir. Bugün piyasaya sürülen MESE.io, borsada listelenen bir şirkette mikro hisse senedine veya bir hissenin 1/10.000’ine sahip olmanızı sağlar. Dolayısıyla, kendinizi Musk’ın zihninin tüm gücüne maruz bırakmak yerine, MESE.io her seferinde sadece bir sinirli Musk nöronuyla yüzleşmenizi sağlar.

Bugün 421 dolardan fiyatlandırılan bir Tesla hissesinin tamamı yerine küçük bir hisseye sahip olmak popüler borsa ticareti uygulaması Robinhood gibi normal, kripto olmayan platformlarda mevcut. Ancak MESE.io, Algorand blok zincirinde yer alan ve ChainUp’ın dijital bulut değişim teknolojisi tarafından desteklenen kripto para ile desteklenmektedir. Bir kripto bazlı mikro hisse senedi token’ı tutmak, gerçek bir hisse senedinde 1/10.000’inci payı temsil eden bir kripto para birimini tutmaktır.

Hangi Teknoloji Firmaları Var?

Lansmanda yedi küresel teknoloji hisse senedi mevcuttur:

  • Microsoft
  • Apple
  • Tesla
  • Twitter
  • Amazon
  • Netflix
  • Google

IBMR genel müdürü Sinjin David Jung’a göre kripto paranın avantajı, sahiplerinin bu mikro hisse senedi token’larını MESE.io platformu dışındaki ikincil pazarlarda da satabilmesidir. Robinhood’da diğer aracı kurumlara hisse gönderebilirsiniz, ancak bunların kayıtlı olması gerekir. Ve Robinhood sadece ABD’de mevcuttur. Kripto paralar ise küreseldir.

Jung bir basın açıklamasında, şu ifadeleri kullanmaktadır:

“Bu, mevcut sistemi bölümlere ayırmakla ilgili değil, tek bir doların bile önemli olduğu gelişmekte olan pazarlar düzeyinde işleyen yeni finansal fırsatlar yaratmakla ilgilidir.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar