Yükleniyor...

Artık Kripto Para ile Tesla, Apple, Google Hissesi Alabilirsiniz!

Artık Tesla, Apple, Google'da hisse senedi satın almak için kripto para kullanmak mümkün olacak.

Artik Kripto Para ile Tesla Apple Google Hissesi Alabilirsiniz

Artık Tesla, Apple, Google’da hisse senedi satın almak için kripto para kullanmak mümkün olacak. MESE.io, kripto para kullanarak teknoloji hisse senetlerinden küçük hisseler satın almayı sağlayacak.

Kripto para topluluğuna müjde artık yeni bir mikro hisse kripto platformu var. Adı da MESE.io. Bilindiği gibi Tesla’da pay sahibi olmak, servetinizi CEO’su Elon Musk’ın kaprislerine bağlamak demektir. Musk her an hisse fiyatının “çok yüksek” olduğuna karar verebilir ve itaatkâr bir şekilde fiyatların düşmesine neden olabilir. Ve ertesi gün fiyat tekrar yukarı fırlayacaktır.

elon musk tesla kripto para ile hisse

Daha zayıf bünyesi olanlar için, International Blockchain Monetary Reserve’in kurduğu yeni kripto para borsası cazip gelebilir. Bugün piyasaya sürülen MESE.io, borsada listelenen bir şirkette mikro hisse senedine veya bir hissenin 1/10.000’ine sahip olmanızı sağlar. Dolayısıyla, kendinizi Musk’ın zihninin tüm gücüne maruz bırakmak yerine, MESE.io her seferinde sadece bir sinirli Musk nöronuyla yüzleşmenizi sağlar.

Bugün 421 dolardan fiyatlandırılan bir Tesla hissesinin tamamı yerine küçük bir hisseye sahip olmak popüler borsa ticareti uygulaması Robinhood gibi normal, kripto olmayan platformlarda mevcut. Ancak MESE.io, Algorand blok zincirinde yer alan ve ChainUp’ın dijital bulut değişim teknolojisi tarafından desteklenen kripto para ile desteklenmektedir. Bir kripto bazlı mikro hisse senedi token’ı tutmak, gerçek bir hisse senedinde 1/10.000’inci payı temsil eden bir kripto para birimini tutmaktır.

Hangi Teknoloji Firmaları Var?

Lansmanda yedi küresel teknoloji hisse senedi mevcuttur:

  • Microsoft
  • Apple
  • Tesla
  • Twitter
  • Amazon
  • Netflix
  • Google

IBMR genel müdürü Sinjin David Jung’a göre kripto paranın avantajı, sahiplerinin bu mikro hisse senedi token’larını MESE.io platformu dışındaki ikincil pazarlarda da satabilmesidir. Robinhood’da diğer aracı kurumlara hisse gönderebilirsiniz, ancak bunların kayıtlı olması gerekir. Ve Robinhood sadece ABD’de mevcuttur. Kripto paralar ise küreseldir.

Jung bir basın açıklamasında, şu ifadeleri kullanmaktadır:

“Bu, mevcut sistemi bölümlere ayırmakla ilgili değil, tek bir doların bile önemli olduğu gelişmekte olan pazarlar düzeyinde işleyen yeni finansal fırsatlar yaratmakla ilgilidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner