Yükleniyor...

Audius, Metaverse’de Bir Radyo İstasyonu Kurdu

Audius, meteverse’de bir radyo istasyonu kurdu.

audius metaversede bir radyo istasyonu kurdu 4

Audius, meteverse’de bir radyo istasyonu kurdu.

CoinDesk’in aktardığına göre, blokzinciri tabanlı müzik paylaşım platformu Audius, DeFi Land ortaklığı ile metaverse’de bir radyo istasyonu kurdu. Çiftçilik simülasyonu aracılığıyla merkeziyetsiz finans kavramlarını öğreten bir oyun olan DeFi Land’in lansmanının önümüzdeki haftalarda duyurulması bekleniyor. DeFi Land, Eylül ayında Animoca Brands ve Alameda Research liderliğindeki bir turda 4.1 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. DeFi Land kurucusu DFL Erwin konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“DeFi Land ile, merkeziyetsiz finansa dahil olmanın yeni bir yolunu buluyor, alana yeni bir bakış açısı getiriyoruz. Bunun gibi entegrasyonlar, daha kolay ve daha dostça bir katılım için benzersiz bir kullanıcı deneyimi sundukları için benimsenme için çok değerlidir ve bundan sonra ne olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Bu hamle ile kullanıcılar, oyunu oynarken Audius kitaplığındaki milyonlarca şarkıdan herhangi birini dinleyebilecekler.

Bilindiği gibi Audius, sanatçıların Spotify gibi kendi müziklerini yükleyerek para kazandığı bir müzik paylaşım platformudur. Ancak burada telif hakkı sahipleri, para yerine token alırlar. Platform Eylül ayında ünlü isimler Katy Perry, Pusha T ve The Chainsmokers’tan 5 milyon dolar yatırım almıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner