Yükleniyor...

Avalanche Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan AVAX'ı da vurdu.

avax

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan AVAX’ı da vurdu. Avalanche, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 6,4 değer kazandı.

Avalanche (AVAX), şu sıralar 13,5 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 134 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Avalanche (AVAX) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Avalanche (AVAX), kripto para dünyasında daha hızlı ve ucuz bir şekilde çalışan bunların yanında da ölçeklenebilir yapıya sahip bir kripto para ve Blockchain projesidir. Kurucuları arasında Emin Gün Sirer’i de barındıran proje, 2020 yılının Eylül ayında kullanıma açılmıştır.

Avalanche (AVAX) fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

avax
AVAX’ın günlük grafiği

AVAX’ın anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini ardından yatay seyirde devam ettiğini görebiliriz. AVAX, şu anda 13,7 dolar desteğinden tepki almış durumda. AVAX’taki düşüş derinleşirse 12 dolar seviyesi görülebilir. AVAX tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 16 dolar bandına çıkartabilir.

avacc
AVAX’ın yıllara göre fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında Avalanche için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi Avalanche’ın fiyatına da olumsuz yansıyor.

AVAX için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 14,5 dolar iken minimum değer ise 12,7 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 19,2 dolar iken maksimum 23,6 dolar. 2024’e baktığımızda 28,4 dolar ile 33,7 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. AVAX ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2028 yılını işaret ettiğini görüyoruz. 2028’te Avalanche’ın tahmin edilen minimum değeri 120,6 dolar iken maksimum değeri ise 141,1 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Avalanche’ın en yüksek biçilen değerinin 455 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain’i hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner