Yükleniyor...

CFTC, Ethereum’a Bakış Açısını Değiştirmiyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nun (CFTC), bir mahkeme dosyasında Ethereum’u (ETH) emtia olarak nitelendirdi.

CFTC Ethereuma Bakis Acisini Degistirmiyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC), bir mahkeme dosyasında Ethereum’u (ETH) emtia olarak nitelendirdi.

ABD’de kripto varlıkların belirlenmesi özellikle önemli, çünkü CFTC vadeli emtiaları düzenlerken tahvil ve hisse senedi gibi menkul kıymetler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenleniyor. Uzun bir süredir Ethereum üzerinde konuşulsa da net bir sonuca varılabilmiş değil.

CFTC, Ethereum’un Emtia Olduğunu Söylüyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 13 Aralık tarihli bir mahkeme dosyasında Ethereum’u bir emtia olarak etiketledi.

CFTC Başkanı Rostin Behnam, 24 Ekim’deki bir sempozyumda, Ethereum’un bir emtia olduğunu söylemişti. Bunun aksine, 30 Kasım’da Behnam, Bitcoin’in bir emtia olarak görülmesi gereken tek kripto para birimi olduğunu öne süren açıklama yaptı. Başkan kararsız ancak, mahkeme dosyalarında Ethereum’un emtia olduğu belirtiliyor.

Mahkeme belgesinde şu şekilde belirtiliyor; “Belirli dijital varlıklar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve diğerleri de dahil olmak üzere, Yasanın 1a(9) Bölümü, 7 U.S.C. § 1a(9) kapsamında tanımlandığı üzere “emtia “dır.”

Bununla birlikte, CFTC’nin kendi içinde, en azından son haftalarda, ETH’nin bir emtia olarak görülüp görülmemesi gerektiği konusunda bazı anlaşmazlıklar var gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner