Yükleniyor...

Avalanche’ın Token’ı AVAX’a Yatırım Yapanlar Yaşadı!

Avalanche uzun süredir beklenen ana ağa geçişini dün başlattı.

avax 600 kat

Avalanche uzun süredir beklenen ana ağa geçişini dün başlattı. Birçok önemli borsa Avalanche’nin token’ı AVAX’ı da listelemeye başladı. Bu borsalar arasında Huobi, OKEx, FTX ve Binance de yer alıyor.

Bilindiği üzere AVAX, ilk etapta halka açık satışta 0.50 ve 0.85 dolardan satışa sunulmuştu. 0.50 dolardan satın alım yapanlar token’ları 1 ya da 1.5 yıl kilitli tutmak durumundaydı. 0.85 dolarlık olan seçenekte ise kilitlenme zorunluluğu bulunmuyordu. Kısacası 0.85 dolarlık token’a yatırım yapmış olanların 600 kat kar elde ettiğini söylememiz mümkün.

Avalanche’nin halka açık satışında AVAX’a yatırım yapanlar, şu anda kar elde etmiş görünüyor. Analistlere göre ilk etapta AVAX’ta yükselişler yaşanabilir. Bilindiği üzere ağ için “Ethereum Katili” ifadeleri de sıklıkla kullanılıyordu. Bu nedenle Avalanche’a ayrı bir önem gösteriliyor. Kripto para topluluğundan önemli isimlere göre Avalanche, Ethereum tabanlı uygulamaların önemli değişiklikleri dahil etmeye gerek kalmadan ölçeklenmesine yardımcı olabilir.

AVAX, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 6.37 dolardan işlem görüyordu.

Halka Açık Satışa Katılanlar Kar Elde Etti

Avalanche Türkiye, Twitter hesabından halka açık satışa katılanların mainnet cüzdan bakiyesini kontrol edebileceklerini ifade etti.

AVAX’a daha önceden yatırım yapanlar, şu an ciddi teşvikler almış durumda. Bununla beraber halka açık satıştan satın alım yapanlar yaklaşık %600 oranında kar elde etmiş oldu.

Avalanche ile Staking

Bilindiği üzere Staking, Avalanche’ın önemli bir parçası. Ağda kendi nodunuzu çalıştırıp Validatör/Doğrulayıcı olarak ya da başka birinin nodunu kullanarak delegatör olmak suretiyle AVAX kazanma imkanı bulunuyor. Bununla beraber bu şekilde kullanıcılar Avalanche ağının güvenliğini de sağlıyor.

Avalanche Nedir?

Avalanche, merkezi olmayan uygulamaları, yeni finansal ilkeleri ve birlikte çalışabilir yeni blok zincirleri başlatmak için hazırlanan açık kaynaklı bir platformdur. Çığır açan bir fikir birliği protokolü kullanılarak oluşturulan Avalanche – Ava veya AVA olarak kısaltılır – işlemleri bir saniyenin altında doğrulayan, tüm Ethereum geliştirme araç setini destekleyen ve milyonlarca tam blok üreticisini etkinleştiren ilk akıllı sözleşme platformudur.

AVAX, P2P transferleri, ağın bağlanması ve güvenliğini sağlamak için kullanılır. Operasyonlar, hesaplama ve depolama için ödeme ve yeni blok zincirleri ve alt ağların oluşturulması için gereklidir.

AVAX TL fiyatını öğrenmek isterseniz veri takip takip platformlarına ya da PAribu gibi TL paritesi olan borsalara göz atabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner