Yükleniyor...

AVAX, düşüş bekleyenleri ters düşürdü: Günün kahramanı!

BTC düşüşüyle birlikte 16 dolara kadar gerileyen Avalanche (#AVAX), düşüş bekleyenlere ters köşe yaparak 20 dolara yaklaştı.

AVAX Avalanche

BTC düşüşüyle birlikte 16 dolara kadar gerileyen Avalanche (#AVAX), düşüş bekleyenlere ters köşe yaparak 20 dolara yaklaştı.

Kripto para piyasası geçtiğimiz gün sert bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. BTC, gün içerisinde yüzde 5’lik bir düşüş yaşadı. Piyasanın pozitif ilerlediği ortamda düşen BTC, trader’ları da tedirgin etti. BTC düşüşüyle birlikte, altcoin’lerden para çıkışı gerçekleşti ve birçok altcoin yüzde 10’dan fazla değer kaybetti.

BTC düşüşünden etkilenen AVAX, yüzde 7 seviyesinde düşüş yaşadı. Bu düşüş ile birlikte AVAX fiyatı 17,50 dolardan 16,21 dolara geriledi. Ancak AVAX, 15 Kasım itibariyle ayıları terse düşüren bir çıkışa imza attı. AVAX fiyatı, son düşüşten bu yana yüzde 20’ye yakın yükseldi.

AVAX durmuyor: 20 dolar kırılabilir!

BTC’nin yüzde 5’lik düşüşüyle birlikte 16,21 dolara kadar gerileyen Avalanche (AVAX), çarpıcı bir geri dönüşe imza attı. AVAX fiyatı kısa sürede 19,5 dolara yükseldi. Düşüşü atlatan ve yükselişine kaldığı yerden devam eden AVAX, bu FOMO ile 20 doları kırabilir.

AVAX grafik

AVAX grafiği, boğa koşusunun devam ettiğini gösteriyor. AVAX fiyatı, 16,21 dolardan dönerek potansiyel yükselişini sürdüreceğinin sinyalini verdi. Gün içerisinde yüzde yaşadığı yükseliş ile dikkatleri üzerine çeken AVAX, 20 dolara yürüyor.

Grafiğe bakıldığında, AVAX fiyatının önünde 19,71 dolar direnci bulunuyor. Bu direnç noktası, haftanın en yüksek fiyat seviyesi olarak dikkat çekiyor. 19,71 doların kırılması halinde, AVAX, 20,63 dolardaki yakın direnci test edebilir. 20,63 doların test edilmesi ve fiyatın 20 doların üzerinde kalıcılık sağlaması, boğa koşusunu şiddetlendirebilir. Solana (SOL) yükselişinin gerisinde kalan majör coin, nihai hedef olarak 22,75 dolara odaklandı. AVAX, 20,63 doları aşması halinde sırasıyla 21,53 dolar ve 22,75 dolar dirençlerini test edebilir. Pozitif ilerleme, 22,75 doların test edilebileceğini gösteriyor. Ancak kripto piyasası, her an negatife dönebilecek bir yapıya sahip durumda. Bu nedenle AVAX trader’larının dikkatli olmasında fayda var.

Diğer taraftan AVAX, olası düşüş senaryosunda kısada 19,07 dolar desteğini test edebilir. Bu destek noktasından güç almak isteyecek olan coin, satış baskısıyla karşılaşırsa 18,51 dolar desteğine kadar geri çekilebilir. AVAX, düşüş yönlü harekete geçerse 17,75 ve 17,04 dolar bölgesinde güç toplamaya çalışacaktır. Bu bölgenin de kaybedilmesi halinde, AVAX geçtiğimiz günki düşüşte oluşturduğu dip bölgesi olan 16,21 dolara kadar geri çekilebilir. AVAX’ın boğa trendinde kalması ise 16 dolarda yer alan majör destek noktasına bağlı durumda. Bu destek noktasının kaybedilmesi halinde, AVAX fiyatının 11,87 dolara kadar düşme ihtimali bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner