Yükleniyor...

Avrupa Birliği Komisyonu, Büyük Ölçekli Stablecoin’lerin Yasaklanmasını İstiyor

Bir belgeye göre, Avrupa Komisyonu, stablecoin'lerin fiat paralar yerine yaygın kullanımını önlemek maksadıyla sert kısıtlamalar uygulamayı düşünüyor.

ab 1

Bir belgeye göre, Avrupa Komisyonu, stablecoin’lerin fiat paralar yerine yaygın kullanımını önlemek maksadıyla sert kısıtlamalar uygulamayı düşünüyor.

CoinDesk’in gördüğü belgeye göre Avrupa Komisyonu, büyük ölçekli stablecoin’lerin kullanılmasının yasaklanmasından yana. Tartışmalara aşina olan iki kaynağın da belgeyi doğruladığı ifade edildi.

Belge, “non-paper” olarak nitelendiriliyor. Yani resmi bir geçerliliği yok.

Avrupa Birliği, kripto paraları düzenlemek için uzun zamandır faaliyet gösteriyor. Kısa bir süre önce proof-of-work algoritması kullanan kripto paraların yasaklanmasına dair sunulan taslak, daha sonra iptal edilmişti.

AB Konseyi olarak bilinen bir organda bir araya gelen bakanlar, çok popüler hale gelmeleri durumunda fiat para rakiplerini durdurmak istiyor.

UST ile ilgili sıkıntılar devam ediyor. UST’nin bu düşüşü LUNA’yı da önemli ölçüde etkilemiş durumda. Varlık günün erken saatlerinde 0,80 dolara kadar geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner