Yükleniyor...

Çin’in Endüstri Lobisi, Metaverse Komitesi Oluşturuyor

Yerel basınında çıkan haberlere göre, Çin'in Endüstri Lobisi, metaverse geliştirmek için komite kurdu.

cin metaverse komite

Yerel basınında çıkan haberlere göre, Çin’in Endüstri Lobisi, metaverse geliştirmek için komite kurdu.

Çin’in devlet destekli bilgisayar endüstrisi derneği, ülkenin sanal gerçeklik dünyasına doğru genişlemesiyle birlikte Çarşamba günü metaverse için özel bir komite kurdu.

Endüstri lobisi tarafından Çarşamba günü düzenlenen çevrim içi bir seminerde, metaverse komitesinin eş başkanı olarak görev yapan Zhejiang Üniversitesi’nde profesör olan Tan Jianrong, komitenin endüstriyi nasıl geliştirmesi gerektiğini ve nasıl standartlar hazırlaması gerektiğini planlamaya yardımcı olacağını söyledi.

Rapora göre, 150’den fazla şirket yeni komiteye katıldı.

Metaverse, Çin’in Radarına Girdi

metaverse cin

Ülkenin en önemli siyasi toplantıları olan Çin’deki Two Sessions delegelerinin Mart ayında yaptığı açıklamada, metaverse endüstrisi geliştikçe veri güvenliğini yönetmek ve spekülasyonları frenlemek için düzenlemeye acilen ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bu açıklamanın ardından metaverse evreni hükümetin de radarına girdi.

Çin’deki bazı yerel yönetimler yeni metaverse teknolojisini benimsemeye başladı. Öyle ki Çin’in büyük şehirlerinden biri olan Xiamen, Mart ayında metaverse firmalarını desteklemek için üç yıllık bir plan yapacağını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner