Yükleniyor...
Sponsored

Avrupa Parlamentosu, MiCA Oylamasını Şubat Ayına Erteledi

Avrupa Parlamentosu, bu ay içinde yapılacak MiCA oylamasını Şubat 2023'e erteledi.

avrupa parlamentosu

Avrupa Parlamentosu, bu ay içinde yapılacak MiCA oylamasını Şubat 2023’e erteledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Birliği’nin önümüzdeki yılın başında kripto varlıkları düzenlemesi için bir yasa tasarısını kabul etmesi bekleniyor.

Avrupa Parlamentosu, 2023’ü İşaret Etti

Parlamento, bu ay içinde gerçekleştirilecek bir genel kurul oturumunda Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) hakkındaki son oylamasını yapacaktı. Ancak taslağın, 24 resmi AB diline çevrilmesi gerektiğinden bu sürecin uzayacağı ifade edildi. Bir Meclis sözcüsüne göre yönetmeliğin oylaması, Şubat 2023’te yapılacak.

Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’nin onayının ardından tasarı, AB’nin Resmi Gazetesi’nde yer alacak.

MiCA mevzuatı, düzenleyicilere, mevzuata dayalı olarak yeni kurallar kaleme alınması ve uygulanması için 12 ila 18 ay arası bir süre verir. Bu süre içinde, Avrupa’nın mali denetçileri ve Avrupa Komisyonu, yasanın nasıl uygulanacağına dair nihai ayrıntıları belirleyecek.

Parlamento oylamasında yaşanan gecikme, MiCA mevzuatının en erken Şubat 2024’te uygulanmaya başlayacağını ortaya koyuyor.

Bununla birlikte Avrupa’daki enflasyon krizi de tırmanmayı sürdürüyor. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christina Lagarde, enflasyonun hala çok yüksek olduğunu ve harekete geçmek zorunda olduklarını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x