Yükleniyor...

Avukat Hogan’a Göre Ripple SEC Davasını Çözmeye Karar Verirse XRP Arz Şoku Yaşanabilir

Bir kripto para hukuk uzmanı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davasını karara bağlarsa Ripple’ın yerel tokeni XRP’nin arz şokuyla karşı karşıya kalabileceğini tahmin ediyor.

xrp'de arz şoku

Bir kripto para hukuk uzmanı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davasını karara bağlarsa Ripple’ın yerel tokeni XRP’nin arz şokuyla karşı karşıya kalabileceğini tahmin ediyor.

Yeni bir videoda avukat ve XRP destekçisi Jeremy Hogan, Ripple’ın SEC ile yasal savaşını çözebileceği bir senaryoyu ve bu olayların XRP’yi nasıl etkileyebileceğini tartışıyor:

“Bir uzlaşma anlaşmasının muhtemelen Ripple’ın bir ceza ödemesini içereceğine inanıyorum. Bu ceza özellikle dava öncesi tarihlerle sınırlı olacaktır. Bir uzlaşma, fonların nasıl dağıtılacağını bulmanın imkansızlığı nedeniyle, alıcılara kârın dağıtılmasını içermeyebilir. Bir uzlaşma, emanetten serbest bırakılan XRP satışlarına ilişkin sınırlamaları içerebilir.”

Hogan ayrıca bir anlaşmanın, XRP satışını şirketler ve müşteriler için özel satışlarla sınırlayacak ve piyasadaki XRP arzını daraltacak bir anlaşma içereceğini de belirtiyor:

“Bu aslında XRP’nin piyasaya akışını sınırlayacak veya yavaşlatacaktır. Böyle olunca kurumsal alıcılara yapılan satışlar, altı ay, belki bir yıla kadar halka açık bir borsaya konulamaz. Bu durumu içeren bir anlaşma, önümüzdeki yıllarda XRP’nin piyasaya akışını esasen darboğaz yapacaktır.”

Avukat, Ripple’ın SEC ile bir anlaşma sağlaması gerektiğini, bunun onları düzenleyiciler tarafından tam olarak onaylanan ilk kripto para firması yapacağını belirtiyor.

“Uzlaşma, XRP’yi menkul kıymet ihlalleri ve benzerleri konusunda netleştirecek. Ripple, SEC’den %100 onay alan ilk kripto para şirketi olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner