Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Avukattan SEC Açıklaması: Yeni Başkan Bitcoin'i (BTC) Harekete Geçirir Ama XRP Başka Bir Hikaye

Avukattan SEC Açıklaması: Yeni Başkan Bitcoin’i (BTC) Harekete Geçirir Ama XRP Başka Bir Hikaye

ABONE OL:google-news

Compound Labs genel danışmanı Jake Chervinsky, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir sonraki başkanı olması beklenen Gary Gensler’in Bitcoin’e (BTC) uygun olacağını söyledi.

Chervinsky, Gensler’in geçmişte ajans tarafından rutin olarak reddedilen ilk Bitcoin ETF’nin onayını denetleyebileceğini söylüyor:

“Gary Gensler, kripto para sektörünü anlıyor ve Bitcoin‘i yıllardır güçlü bir şekilde destekliyor. SEC başkanı olarak seçilmesi, Bitcoin ETF lehine bir politika değişikliğine işaret ediyor. Kripto endüstrisi ‘hiçbir şeyi düzenleme!’ aşamasından çoktan çıktı. Politika tutumumuz ‘açıklığa ihtiyacımız var, ancak sadece bizi düzenlemeyeceğinizi açıklarsanız’ düşüncesiyle hiçbir yere varamayız. Gensler konusunda oldukça iyimserim.”

“Ripple’a Bakış Açısı Değişmez”

Chervinsky, SEC’in, dijital varlığı kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ettiği Ripple’a karşı açtığı davanın Gensler’in atanması nedeniyle herhangi bir değişikliğe uğramayacağını düşündüğünü ifade ediyor. Avukat, şu ifadeleri kullanıyor:

“Soruşturma sırasında etrafta olmayan yeni bir SEC başkanını hayal etmek ve burada politikayı tersine çeviren yaptırım eylemini düşünmek oldukça zor.”

2018 röportajında ​​Gensler, XRP’nin menkul kıymet özelliklerine sahip olduğuna dair güçlü bir vaka olduğunu söyledi. Ayrıca Ethereum‘un ilk günlerinde bir menkul kıymet olabileceğini, ancak zamanla daha merkezi olmayan bir şekilde büyüdüğünü söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar