Yükleniyor...

Avustralya, 2023’te Kripto Düzenlemelerine Odaklanacak

Avustralya, önümüzdeki yıl kripto hizmet sağlayıcılarını düzenlemek ve lisanslamak amacıyla bir çerçeve oluşturmayı düşünüyor.

Avustralya 2023te Kripto Duzenlemelerine Odaklanacak

Avustralya, önümüzdeki yıl kripto hizmet sağlayıcılarını düzenlemek ve lisanslamak amacıyla bir çerçeve oluşturmayı düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto endüstrisinin gelişiminde, ülkelerin hamleleri önemli bir rol oynuyor. Kripto para piyasası, her ne kadar milyonlarca yatırımcıya ulaşsa da sürdürülebilirlik önemli hale geldi. Son yaşanan FTX ve Terra krizleri, kripto para birimlerine güven kaybına yol açtı. Özellikle son birkaç yıldır ayı piyasasının da etkili olması, sarsıcı bir piyasa koşullarını yarattı. Son zamanlarda milyarlarca dolarlık yatırımların buhar olması nedeniyle, düzenleme ve denetleme ihtiyacı da masada yer aldı. Bu kapsamda Avustralya, 2023 yılına bir hazırlık planlıyor.

Avustralya, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Avustralya, kripto düzenlemeleri kapsamında dijital varlıkların finansal hizmetler yasasına tabi olması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca ülke, tüketicileri ve yatırımcıları korumak amacıyla hangi kuralların uygun olduğunu tanımlamak istiyor.

Ülke hükümeti ,devam eden çalışmalarının ardından yeni bir hamlede bulunacak. 2023 yılının başlarında, hangi dijital varlıkların yasalar çerçevesinde düzenleneceğini bildiren bir danışma belgesinin yayınlanması amaçlanıyor.

Diğer taraftan hükümet, kripto yatırımcılarının daha güvenli bir yatırım ortamında bulunmasını hedefliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x