Yükleniyor...

Avustralya Düzenleyicisi, Binance Ofislerini İnceledi

Avustralya'nın düzenleyicisi ASIC, türev araçlar üzerine yürüttüğü soruşturma kapsamında Binance'in Avustralya'daki ofislerinde inceleme gerçekleştirdi.

Binance Avustralya

Avustralya’nın düzenleyicisi ASIC, türev araçlar üzerine yürüttüğü soruşturma kapsamında Binance‘in Avustralya’daki ofislerinde inceleme gerçekleştirdi.

Binance, düzenleyicilerin yoğun baskısı ve hukuksal süreçler ile gündemde yer ediniyor. FTX’in iflas etmesinden hemen sonra başlayan düzenleyici baskılar, Binance’in davalık olmasıyla farklı bir boyuta taşındı. SEC, Binance’e dava açtı ve kripto piyasasında bomba etkisi yarattı.

Tüm bu süreçlerin ortasında Binance, Avustralya‘da da inceleme altına alınmış durumda. Bloomberg’ün kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Avustralya düzenleyicisi Binance’in ülkedeki ofislerini soruşturuyor.

Avustralya Düzenleyicisi, Binance’i Radarına Aldı

Avustralya düzenleyicisi ASIC, türev araçlar soruşturmasının bir parçası olarak Binance‘in ülkedeki ofislerini inceledi. Bloomberg’ün haberine göre, ASIC, Binance’in artık sürdürmediği yerel türevler konusunda detaylı araştırma yürütüyor.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), geçtiğimiz gün Binance’in Avustralya’daki ofislerini ziyaret etti. Türev soruşturması kapsamında yürütülen inceleme, Binance Avustralya‘nın perakende ve toptan satış müşterilerini sınıflandırmayı içeriyor.

Daha önce Binance, Avustralya’daki operasyonları hakkında hamlede bulunmuştu. Binance Avustralya, spot ticaretin devam edeceğini ve türev işlemlerin durdurulacağını bildirdi. Ayrıca Binance, daha önce, bazı Avustralyalı kullanıcıların türev pozisyonlarını yanlışlıkla kapatarak tepki çekmişti.

Binance’in Avustralya’daki türev lisansını iptal eden ASIC‘in bir sözcüsü, “Olası aramalar gibi herhangi bir operasyonel ayrıntıyı onaylayamıyor veya reddedemiyoruz.” dedi. ASIC, Binance’i soruşturmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner