Yükleniyor...

Avustralya Düzenleyicisi Holon’un Fonlarını Askıya Aldı

Avustralya düzenleyicisi, Sidney merkezli Holon Investments'ın Gemini tarafından yönetilen 3 kripto fonunu da askıya aldı.

Avustralya Duzenleyicisi Holonun Fonlarini Askiya Aldi

Avustralya düzenleyicisi, Sidney merkezli Holon Investments‘ın Gemini tarafından yönetilen 3 kripto fonunu da askıya aldı.

Avustralya’nın finansal hizmetler ve piyasa düzenleyicisi bir basın açıklamasına göre Sidney merkezli varlık yöneticisi Holon Investments’ın bireysel yatırımcılara sunduğu üç kripto fonunu 21 gün süreyle askıya aldı.

Holon Investment’ın Fonları Süreli Olarak Askıya Alındı

Avustalya düzenleyicisince alınan bu karar, Holon Investments’ın uyumsuz hedef pazar belirlemeleri (TMD) nedeniyle Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) tarafından alındı. ASIC, Holon Investments’ın hedef pazarlarını belirlerken fonların özelliklerini ve risklerini uygun şekilde değerlendirilip değerlendirilmediğinden endişe duyduğunu söyledi.

Düzenleyici, Holon’un kripto fonlarının, potansiyel olarak orta, yüksek veya çok yüksek risk ve getiri profilinden yatırımcıları içeren TMD’lerinde tanımlanan geniş hedef pazara uygun olmadığını düşünüyor.

Askıya alma Holon’un Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Filecon (FIL) fonları için geçerli. Her üç fon da kripto para borsası Gemini tarafından yönetiliyordu.

Basın açıklamasında konuya dair şu açıklamalar yer aldı:

“ASIC’in endişeleri zamanında ele alınmazsa fonlara son durdurma emirleri verilecek. Holon, herhangi bir nihai durdurma emri yapılmadan önce ASIC’e başvuruda bulunma fırsatına sahip olacak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner