Anasayfa Bitcoin (BTC) Aya İlk Kez Ayak Basıldığında Kullanılan Bilgisayarla Bitcoin Madenciliği Yapıldı

Aya İlk Kez Ayak Basıldığında Kullanılan Bilgisayarla Bitcoin Madenciliği Yapıldı

Amerikalı bilgisayar bilimcisi Ken Shirrif, 52 yıllık Apollo rehber bilgisayarında (AGC) Bitcoin madenciliği yapmayı başardı.

Tersine mühendislik uzmanı olan Shirriff, 1960’larda NASA tarafından ilk insanlı ay yolculuğunda kullanılan ilk entegre devre tabanlı bilgisayardan birinde Bitcoin madenciliği kodunu çalıştırdı. Shirriff, kişisel internet sitesinde Bitcoin madencilik kodunu entegre etmeyi başardığı cihazın dünyada çalışır durumdaki tek AGC olduğunu söylüyor.

Apollo Bitcoin Madenciliği

Elbetteki 15 bitlik AGC’nin günümüzde kripto para madenciliği için epeyce kötü bir tercih, çünkü bilgisayar hash başına sadece 10.3 saniyelik bir hack gücüne sahip. Mühendise göre, bilgisayarın bir blok çıkarabilmesi için evrenin yaşının bir milyar katı kadar zaman gerekiyor.

Karşılaştırma yapılabilmesi adına Çinli madencilik devi Bitmain tarafından geliştirilen popüler Bitcoin madencilik cihazlarından birisi olan Antminer S9 saniyede 13 trilyon hash’lik bir güce sahip.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları