Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Binance Coin (BNB) Binance Ekibine Ayrılan 2.5 Milyar Dolar Değerindeki 80 Milyon Adet BNB Yakılacak!

Binance Ekibine Ayrılan 2.5 Milyar Dolar Değerindeki 80 Milyon Adet BNB Yakılacak!

ABONE OL:google-news

En büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, bugün yaptığı açıklamayla 2.5 milyar dolar değerindeki 80 milyon adet BNB’nin yakılacağını söyledi.

Binance’ın bir süredir yakım programı uyguluyordu. Bu program ile işlem hacmine oranla belirlenen miktardaki BNB her çeyrekte dolaşımdan çıkarılıyor ve bu şekilde BNB’nin arzı azaltılıyor. 100 milyon adet BNB kalana dek bu program devam edecek.

İlk aşamada BNB’nin toplam arzı 200 milyondu. Geçtiğimiz iki yıl boyunca belirli periyotlarda yakılan BNB‘lerle arz miktarı 189 milyona kadar indirildi. Şimdiye kadar yakılan BNB’ler işlem ücretlerinden elde ediliyordu. Program 100 milyon BNB kalana kadar kaldığı yerden devam edecek, ancak bu sefer işlem ücretlerinden kazanılan BNB’den değil, borsanın ekibine tahsis edilen 80 milyonluk BNB’den karşılacak.

Zhao, yakılmak için bekleyen 89 milyon adet BNB’nin 80 milyonunun ekibin BNB’sinden karşılanacağını, kalan 9 milyonluk BNB’nin ise Binance.com aracılığıyla yakılacağını belirtti.

The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak, temelde yakılacak BNB miktarının değişmeden kalacağına dikkat çekerek, bu hamlenin yasa endişeler ve Binance US’te BNB’yi listeleyebilmek için alınmış bir karar olduğunu iler sürdü.

Cermak’a göre, Binance bu yolla BNB’nin menkul kıymet olarak sınırlandırılmasının önüne geçmek istiyor ve onu bir ekosistem token’ı olarak göstermeye çalışıyor.

Tüm bunlara ek olarak, Binance bugün 23.84 milyon dolarlık 808.888 adet BNB’nin yakılarak dolaşımdan çıkarıldığını açıkladı. Borsa şimdiye kadar 8 kez BNB yakımı gerçekleştirdi. Bu BNB yakımlarında 12.5 milyon BNB dolaşımdam çıkarıldı ve dolaşımdan çıkarılan BNB’lerin bugünkü değeri 400 milyon dolar.

Binance ekibine ayrılan BNB’lerin yakılacağının duyurulmasının ardından BNB’nin fiyatı yaklaşık yüzde 11 değer kazanarak 29 dolardan 32,16 dolara kadar çıktı. Yayın sırasında BNB’nin fiyatı 31,97 dolardan el değiştiriyordu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

987BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar