Yükleniyor...

Nasıl Bitcoin Cash Alırım? Bitcoin Cash Satın Alma Rehberi

Bu rehberimizde “nasıl Bitcoin Cash alırım”, “nasıl Bitcoin Cash alınır”, “Türk Lirası ile Bitcoin Cash nasıl alınır”, "Bitcoin Cash nereden alınır" gibi sorulara cevap verdik.

BCH Bitcoin Cash Nasıl Alınır

Bu rehberimizde “nasıl Bitcoin Cash alırım”, “nasıl Bitcoin Cash alınır”, “Türk Lirası ile Bitcoin Cash nasıl alınır”, “Bitcoin Cash nereden alınır” gibi sorulara cevap verdik.

Ayrıca “Bitcoin Cash nedir” başlıklı rehberimizden Bitcoin Cash’in ne olduğu ve nasıl çalıştığıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nasıl Bitcoin Cash (BCH) Satın Alınır?

1 Bitcoin Cash (BCH) Ne Kadar?

Öncelikle satın almak istediğimiz kripto para birimi Bitcoin Cash’in (BCH) fiyatına bir bakalım. An itibariyle (veriler anlık güncellenmektedir ancak borsalara göre farklılık gösterebilir) 1 Bitcoin Cash (BCH) 15,491.38 TL TL’ye ve 481.29 $ dolara karşılık gelmektedir.

Türk Lirası ile Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

Türk Lirası ile Bitcoin Cash (BCH) satın alabilmek için kullanabileceğiniz birçok borsa bulunmaktadır. Bu borsalar arasından öne çıkanlar şunlardır:

 • Paribu
 • BTCTurk
 • Koinim

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası (hacim bakımından) Paribu’dur. Rehberimizde Türk Lirası ile Bitcoin Cash’i (BCH) nasıl satın alabileceğinizi anlatmak için bu borsayı kullanacağız.

Paribu’ya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Paribu’dan Bitcoin Cash satın alabilmek için öncelikle borsaya kayıt olmanız gerekiyor. Bunun için borsanın anasayfasındaki kayıt formunu kullanabilirsiniz. Borsada kaydınız var ise bu adımı atlayıp 2. adıma geçebilir, borsaya giriş yaparak devam edebilirsiniz.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır

2 Hesabınızı oluşturup Paribu’ya giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk şey; kimliğinizi doğrulamak.

“Peki ama neden” dediğiniz duyar gibiyim. Bu dünyadaki tüm kripto para borsalarında uygulanan sıradan bir prosedürdür. Bu durum kullanıcı işlem güvenliği ve banka işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli olan bir güvenlik prosedürüdür. Borsalara ilettiğiniz kişisel bilgileriniz şifrelenmiş olarak muhafaza edilir ve asla üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Hesabınızın onaylanması dışında başka hiçbir amaç için kullanılamaz.

Hesabınızı doğrulamak için borsa sayfasının üst köşesindeki bağlantı seçeneklerinden “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklamalısınız. Kimlik onaylama işlemini daha önce yaptıysanız bu adımı atlayabilir, 3. adıma geçebilirsiniz.

BCH Nasıl Alınır

Ardından “Kimlik Onayı” sekmesine tıklamalı ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.

Paribu Kimlik Onayı

Kimlik onayını almanız için bir müddet beklemeniz gerekecek. Genelde bu işlem 1 saat içinde tamamlanmaktadır.

3 Kimlik onayının ardından artık Bitcoin Cash satın alma aşamasına geçebiliriz. Elbetteki satın alım yapmak için borsa hesabımıza Türk Lirası yüklememiz gerekiyor. Yükleme işlemini yapabilmek için ise kullanabileceğimiz iki seçeniğimiz var;

 • Havale-EFT
 • Papara

Havale-EFT ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Sadece adınıza açılmış bireysel, vadesiz, Türk Lirası hesaplarından gönderim yapılmalıdır. Farklı bir kişiye ait hesaplardan yapılan gönderimler kabul edilmeyecektir.
 • ATM kullanılarak yapılan transferler (kartlı/kartsız), gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul edilmeyecektir.
 • Gönderdiğiniz miktar kontrollerin ardından sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza yansıtılacaktır.
 • Banka işlemleriniz esnasında size tahsis edilen kodu açıklama alanına yazmanız önemlidir. Açıklama belirtilmeden gerçekleştirilen transferler işlem ücreti düşülerek iade edilir.
 • Hesabınıza tanımlanan sabit yatırım kodunuz ile gerçekleştirdiğiniz tüm transferleriniz otomatik olarak Paribu bakiyenize yansıtılır. Ayrıca bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

Papara ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Sadece adınıza kayıtlı Papara hesabınızdan yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bir kullanıcı hesabından yatırım işlemi yapılamaz.
 • Yatırdığınız tutarın %1’i (KDV dahil), Papara komisyonu olarak hesabınızdan tahsil edilecektir.
 • Papara ile yatırma işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Para yatırmak için borsanın “Yatırma İşlemleri” menüsüne gitmelisiniz.

Paribu Para Yatırma

4 Yukarıdaki seçeneklerden sizin için uygun olanı kullanarak hesabınıza para yatırdıktan sonra artık Bitcoin Cash (BCH) satın alım işlemine başlayabiliriz. Bitcoin Cash (BCH) alabilmek için kullanabileceğiniz iki seçenek var;

 1. Market
 2. Kolay Alış

Market Üzerinden Bitcoin Cash (BCH) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Nasıl Bitcoin Cash Alınır

 • Market üzerinden Bitcoin Cash (BCH) alırken birim fiyatı siz belirlersiniz. Bu birim fiyatı belirlerken güncel Bitcoin fiyatını dikkate almalısınız.
 • Birim fiyatınız güncel Bitcoin Cash (BCH) fiyatına ne kadar yakın olursa alım işleminiz o kadar hızlı gerçekleşir.
 • Birim fiyatın çok altında bir alım emri girerseniz alım işlemi için fiyatın düşmesini beklemeniz gerekir.
 • Birim fiyatın çok üstünde bir alım emri girerseniz alım anında gerçekleşir, ancak bu pek karlı bir alım olmayacaktır.

Kolay Alış Üzerinden Bitcoin Cash (BCH) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Bitcoin Cash Nasıl Alırım

 • Kolay Alış işlemi markette yer alan emirler kullanılarak yapılır.
 • Almak istediğiniz Bitcoin Cash (BCH) miktarına bağlı olarak en düşük fiyatı teklif eden satıcılardan itibaren eşleşme yapılır.
 • Kolay alış üzerinden yapılan alımlar anlık olarak gerçekleşir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner