Yükleniyor...

Azuki, Twitter Hesabının Hack’lendiğini Söyledi

Hacker'lar mavi tikli NFT projesi Azuki'nin Twitter hesabına erişim sağlayarak sanal arazileri pazarlamıştı.

azuki 4

Hacker’lar mavi tikli NFT projesi Azuki’nin Twitter hesabına erişim sağlayarak sanal arazileri pazarlamıştı.

Buna istinaden Azuki bir açıklama yaparak Twitter hesaplarının hack’lendiğini kullanıcılarıyla paylaştı.

Azuki’nin Twitter Hesabı Kötü Niyetli Hacker’ların Eline Geçti

Hacker’ların gerçekleştirmeye çalıştığı dolandırıcılık Azuki’nin 12 Ocak’ta piyasaya sürülmüş olan Hilumia adlı yeni sanal şehrinin unsurlarını kullandı.

Twitter’da mavi tikli NFT projesi Azuki Cuma günü, Twitter hesabının ele geçirildiğini ve bilgisayar korsanlarının kullanıcıları sanal arazi talep etmeye sevk eden iki tweet attığını açıkladı. Hacker’lar kullanıcıların dikkatini çekmek adına attıkları Tweet’i en başa sabitledi.

Azuki yetkilileri, takipçileri dolandırıcılığa karşı uyardı ve insanlara herhangi bir bağlantıya tıklamamaları yönünde uyardı. Azuki’nin Dem’e giden Topluluk ve Ürün Müdürü Başkanı, kişisel hesaplarında Twitter hesabının ele geçirildiğini doğrulayan bir açıklama yaptı.

Azuki’nin arkasındaki şirket olan Chiru Labs’ın bir temsilcisi, şirketin Twitter ile iletişim halinde olduğunu ve hacker’ların gerçekleştirdiği ihlali araştırdığını söyledi.

Bu olay, kripto dostu bir yatırım uygulaması olan Robinhood’ın Twitter hesabının ele geçirildiğini görmesinden sadece iki gün sonra gerçekleşti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner