Yükleniyor...

Babel Finance, Alacaklılarına Geri Ödeme Yapmaya Odaklandı

Babel Finance, 766 milyon dolarlık zararın ardından, "Babel Recovery Coins" projesiyle alacaklılarına ödeme yapmayı planlıyor.

Babel Finance, 766 milyon dolarlık zararın ardından, “Babel Recovery Coins” projesiyle alacaklılarına ödeme yapmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yıl Babel Finance, olağandışı likidite sıkışıklığını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurmuştu. Bu likidite sıkışıklığının sebebi olarak, Babel’in müşteri fonlarıyla kaldıraçlı işlemler aldığı ve bu işlemlerde kayıplar ettiği öne sürüldü. Yaklaşık 766 milyon dolara yakın bir zararı bulunan kuruluş, para çekme işlemlerini durdurduğu müşterilerine ödeme yapmanın yollarını arıyor. Bu kapsamda Babel Finance, yeni bir proje oluşturmaya odaklandı.

Babel Finance, Toparlanmak için Yoğun Mesai Harcıyor

Geçtiğimiz yıla damga vuran kripto projelerinden birisi olan Babel Finance, toparlanmak ve alacaklılarına ödeme yapabilmek amacıyla yeni bir proje oluşturmak istiyor.

Geçen sene yaşanan Terra krizinden etkilenen Babel Finance, 766 milyon dolara yakın bir zarar ile karşı karşıya kalmış durumda. Kripto kuruluşu, bu zararları kapatabilmek ve müşterilerine geri ödeme yapabilmek amacıyla, “Babel Recovery Coins” adlı bir projeye yoğunlaştı.

Babel Finance kurucu ortağı Yang Zhou, Singapur yüksek mahkemesine bir moratoryum başvurusunda bulunmayı planlıyor. Bu sayede Zhou, alacaklılarından altı aya kadar bir süre daha talep edecek.

Kripto kuruluşu, “Babel Recovery Coins” adlı yeni bir DeFi projesi oluşturmayı ve bu projeden elde edilen gelirler ile alacaklılarına ödeme yapmayı planlıyor.

Ayrıca kuruluş, şirketin ve müşterilerinin sahip olduğu 524 milyon dolar değerindeki Bitcoin, Ethereum ve diğer token’ların, Wang’ın ticari faaliyetleri sonucunda kaybolduğunu tahmin ediyor. Ayrıca 224 milyon doların, Babel’in kaldıraçlı işlemleri neticesinde kaybedildiği aktarıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner