Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Balinası Harekete Geçti

Eski ETH balinası tekrardan harekete geçti, balina 5 yıl sonra aktif hale gelerek milyon dolarları hareket ettirdi.

balina

Eski ETH balinası tekrardan harekete geçti, balina 5 yıl sonra aktif hale gelerek milyon dolarları hareket ettirdi.

Kripto para piyasasının çöküşe geçmesiyle birlikte, birçok onchain verisinde hareketlilik görüldü. Özellikle de balina taraflı gelen hareketler, kripto yatırımcısında panik havası yarattı. Bitcoin’in (BTC) sert düşüşünden önce çeşitli onchain verilerinde büyük hamleler tespit edildi. Aralarında en çok dikkat çeken hamlelerden biri de, eski bir ETH balinasınını 5 yıl sonra aktif hale gelmesi oldu.

ETH Balinası Gerçekleştirdiği Transfer ile Korku Yarattı!

Beş yıldır aktif olarak faaliyet göstermeyen ETH balinası, 2017 yılında madencilik faaliyetlerinde 10.266 ETH biriktirmişti. Yakın zamanda harekete geçen ETH balinası, 16 milyon dolar değerindeki ETH’leri cüzdanına aktardı. ETH balinasının gerçekleştirdiği bu transfer ek olarak, Poloniex borsasına 1.322 ETH ( 2 milyon dolar) transferinide kapsıyordu.

Özellikle de kripto yatırımcısında endişe uyandıran ETH balinasının hareketleri, ne amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor. BTC fiyatında yaşanan anlık düşüş, birçok kripto verisini derinden etkiledi. Ayrıca kripto piyasasının düşüş eğilimli devam etmesi, balinaları uykudan kaldırmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner