Yükleniyor...

Baby Ballers Adlı NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındığı İddia Edildi

NBA ve NFT endüstrisi birleşmeye devam ediyor.

nba nft

NBA ve NFT endüstrisi birleşmeye devam ediyor. NBA Top Shot, NFT’lerin ana akım haline gelmesini sağladı. Bazı takımlar kendi NFT projelerini oluşturmaya başladı. Bazı takım oyuncuları ise kendi NFT projesini kendisi oluşturuyor.

Houston Rockets takımı oyuncusu John Wall, hızla NFT’leri benimseyenlerden biri. Ethereum tabanlı NFT projesini başlattığını duyurdu. Baby Ballers isimli projenin ilk teaser görüntüsü, parmağında top döndüren ve 3D basketbol sahasına karşı duran karikatürize resimli bir bebekten oluşuyor.

Ancak bu eser yüzünden Wall eleştirildi. Twitter kullanıcıları ilk NFT teaser görüntüsünün, Epic Games’in popüler video oyunu Fortnite’ın ekran görüntüsü olduğunu ortaya çıkardı. Bunun da ötesinde, illüstrasyon, “Boss Baby” film serisindeki karakter tasarımından güçlü bir şekilde ilham almış gibi görünüyor.

haber 1

Bir NFT’ye sahip kişi resimler ve video klipler de dahil olmak üzere nadir bulunan dijital öğenin tüm mülkiyet hakkına sahiptir. Eserden elde edilen gelirin 100.000 dolarlık kısmının bağışlanacağını açıklayan Wall, eserin sahiplerine kişisel olarak ödüller ve faydalar sağlayacağını söyledi.

SudoShoe isimli bir Twitter kullanıcısı, Fortnite ve Boss Baby karşılaştırarak bir dizi ekran görüntüsü yayınlandı. “NFT kapmaya çalışan bir ünlünün ilerlemesi” şeklinde tweet attı.

Baby Ballers Discord sunucusunda yapılan bir duyuruda yönetici, basılmış NFT’lerin Fortnite arka planını kullanmayacağını yazdı. Ekip, “Epic Games’e ulaştığını” iddia etti.

Ekip, yeni sanatçılar ve tasarımcılar kiralamayı planlıyor. Ek olarak, moderatörler Discord’daki eleştirileri ve alaycı gönderileri susturarak kullanıcıları “FUD” yayılmasına karşı uyarıyorlar. Başka bir deyişle, proje hakkında olumsuz her şeyi susturmaya çalışıyorlar.

Ekip duyuru gönderisinde şu ifadelere yer verdi;

“Lütfen bunun tipik bir nakit kapma planı olmadığını anlayın. NFT sahiplerimiz için, yüz yüze hayran deneyimleri, değerli ürünler, lansman sonrası birçok ortak etkinlik planımız var.”

Wall, bu olayların ardından Fortnite arka planını içeren teaser görüntüsü tweet’ini sildi ve düz beyaz arka planı olan Baby Ballers illüstrasyonlu yeni bir tweet paylaştı. Lansmanın 30 Eylül’de yayılması planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner