Yükleniyor...

Ünlü Yatırımcı Robert Kiyosaki, Çin’in Son Hamlesi Hakkında Konuştu

Ünlü emlak yatırımcısı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Çin hakkında konuştu.

unlu yatirimci robert kiyosaki cinin son hamlesi hakkinda konustu

Ünlü emlak yatırımcısı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Çin hakkında konuştu. Kiyosaki’ya göre Çin, kripto varlıklar üzerindeki baskısının kendi dijital para birimleri dijital yuanın önünü açmak için gerçektirildiğini düşünüyor.

Kiyosaki Twitter hesabı üzerinden kripto varlık piyasasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. Çin hakkında konuşan ünlü yatırımcı Çin’in bu hamlesi ile kendi CBDC’lerini başlatmanın önünü açtığını düşündüğünü söyledi. 

Daha önce piyasa yorumcuları, ülkenin insanların banka hesapları üzerindeki kontrolü sıkılaştırmak için CBDC’lerikullanacağı ve böylece tüm gelir ve harcamalar konusunda tam bilgiye sahip olacağını düşünüyor. Çin Merkez Bankası da geçmişte bu türden yorumlara imkan tanıyacak bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Bilindiği gibi dün Çin, kripto varlık işlemlerini bir kez daha yasaklayarak, eski belgelerde güncellemeler yapıp yeniden yayımlayarak -alınan kararları çevrim içi olarak yayımlayarak- başka bir sert düşüşe daha neden olmuştu. Haberin ardından Bitcoin 40.000 dolara kadar gerilerken Ethereum 3.000 doların altına geriledi ve birçok altcoin’de çift haneli ciddi düşüşler yaşandı. 

Bitcoin yayın saati itibariyle 41.853 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner