Yükleniyor...

BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

Alman düzenleyici BaFin, Binance'in yapısını karmaşık bulması sebebiyle başvurusunu geri çekmesini önerdi.

CZ

Alman düzenleyici BaFin, Binance’in yapısını karmaşık bulması sebebiyle başvurusunu geri çekmesini önerdi.

Kripto para borsası Binance, Almanya düzenleyicisi BaFin’e lisans başvurusunda bulundu. Süreç devam ederken BaFin tarafından açıklama geldi.

Alman Düzenleyici BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

Kripto borsası Binance’in kurucusu ve kripto şirketinin karmaşık yapısıyla ilgili endişeler nedeniyle Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, lisans başvurusunu geri çekmesini tavsiye etti. BaFin, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun, denetlediği bir işletmeyi yönetmeye veya sahip olmaya uygun olup olmadığına dair “uygun ve uygun” bir testi geçemeyeceğine inanıyordu.

Binance‘in, çeşitli nedenlerle proaktif olarak başvurusunu geri çektiğini açıkladığı daha önce rapor edilmişti. Ancak, düzenleyici makam BaFin’in endişeleri açıklanmamıştı.

Binance ve CEO Zhao, daha önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ABD’de yasa dışı bir borsa yürütmek, yanıltıcı düzenleyicileri ve manipülatif ticaret yapmakla suçlanmıştı. Binance bu iddiaları reddetmiştir.

Binance kripto 1

Binance, dünyanın her yerinde izin almadan önce kullanılabilir hale getirdiği kripto ticaret platformunu son yıllarda çeşitli ülkelerde lisans almaya çalışmıştır. Ancak, Avrupa’da bazı düzenleyicilerle sorunlarla karşılaştı.

Binance’in karmaşık kurumsal yapısı, düzenleyicilerin yerlerini veya kimin düzenleme yetkisine sahip olduğunu tam olarak belirlemesini zorlaştırıyor. SEC, açtığı davada, Zhao’nun birçok Binance kuruluşunu doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettiğini belirtti.

Binance’in resmi bir küresel genel merkezi yoktur ve düzenleyicilerle işbirliğine devam etme taahhüdüyle Almanya’da aktif olarak iş yapmak için gerekli düzenleyici onayları almaya devam edeceğini belirtmiştir. Ancak, bu olaylar hala gelişmekte olan bir süreç ve daha fazla ayrıntı ve açıklama beklenmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner