Binance'in Başvurusu BaFin Tarafından Reddedildi • Coinkolik
Yükleniyor...

Binance’in Başvurusu BaFin Tarafından Reddedildi

Binance'in kripto para saklama başvurusu Alman düzenleyici BaFin tarafından reddedildi.

binance stablecoin

Binance’in kripto para saklama başvurusu Alman düzenleyici BaFin tarafından reddedildi.

Alman finansal gözetim otoritesi BaFin’in, kripto borsası Binance’e saklama lisansı vermemeye karar verdiği bildirildi. Açıklamanın ardından Binance, BaFin kurallarına göre işlerine devam ettiğini dile getiri.

Alman Düzenleyici BaFin, Binance’in Başvurusunu Reddetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası Binance‘in Alman düzenleyici BaFin’e yaptığı başvurusu reddedildi. Bununla birlikte kripto para borsası yaptığı açıklamada, BaFin kurallarına uyulduğunu ifade etti. Ek olarak Binance, sürecin ayrıntılı bir şekilde devam ettiğini de açıkladı.

Yayımlanan rapor, BaFin’in kararının resmi bir karar mı yoksa devam eden çalışmaların bir sonucu mu olduğunun net olmadığını da belirtti. Binance, düzenleyicilerle yaptıkları görüşmelerin ayrıntılarını paylaşamasa da, BaFin’in gerekliliklerine uyum sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Şirket, doğru ekip ve gerekli önlemlere sahip olduklarını vurguladı.

Binance US

Binance’in Avusturya’daki düzenleyici onay başvurusunu geri çektiği, Kıbrıs’ta menkul kıymetler düzenleyicisine kaydolmaktan vazgeçtiği, Hollanda’dan ayrılmaya karar verdiği ve ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin iddialarıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi. Ayrıca, Belçika’daki faaliyetlerini durdurması emredilmişti.

Binance, AB’nin yeni kripto yönetmeliği çerçevesinde Avrupa stratejisini modernize ettiğini ve kripto şirketlerinin tek bir pazarda düzenleyici onay alarak faaliyet göstermelerine olanak tanıyan bir yaklaşıma hazırlandığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x