Bahamalar Düzenleyicisi, FTX'in Varlıklarını Dondurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Bahamalar Düzenleyicisi, FTX’in Varlıklarını Dondurdu

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), FTX'in varlıklarının bir tasfiye memurunun onayı olmadan taşınamayacağını söyledi.

Bahamalar Duzenleyicisi FTXin Varliklarini Dondurdu

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), FTX’in varlıklarının bir tasfiye memurunun onayı olmadan taşınamayacağını söyledi.

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, Tron kurucusu Justin Sun’dan 1 milyar dolar, kripto borsası OKX’ten 1 milyar dolar, Tether’den bir milyar dolar ve bir yatırım fonları konsorsiyumundan 2 milyar dolar toplamayı gündemine almış durumda. Ancak borsa için işler henüz yoluna girmiş gibi görünmüyor. SBF ve Bahamalar arasındaki balayının sonu geldi.

Bahamalar, FTX’in Varlıklarını Askıya

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), mücadele halindeki kripto para borsası FTX’in varlıklarını dondurmak için bir emir yayınladı.

Düzenleyici, “FTX Dijital Markets ve FTX’in varlıklarını dondurmak için harekete geçti,” şeklinde açıklama yaptı. Aynı zamanda, komisyonun FTX’in faaliyet kaydını da askıya aldığını ve Bahamalar Yüksek Mahkemesi’nden geçici bir tasfiye memuru atanmasını istediğini ekledi.

ftx 2

SCB, FTX’in varlıklarının yanlış kullanıldığını, yanlış yönetildiğini ve Alameda Research’e devredildiğini öne süren açıklamaların farkında olduğunu söyledi. Komisyon, bu eylemleri potansiyel olarak yasa dışı olarak nitelendirdi.

Bununla birlikte SCB, müşteriler ve diğer FTX’in diğer hissedarları için mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için atanan geçici tasfiye memuru ile çalışacağının altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x