Yükleniyor...

Bakan Yardımcısından Kripto Para Açıklaması Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) himayelerinde gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı.

bakan kripto

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) himayelerinde gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı. Sayan, “Dijitalleşme İle İlgili Regülasyonlar” başlıklı özel oturumda kripto para birimleri ve blockchain’in dünya ekonomisine yeni bir boyut kazandırdığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bakan Yardımcısı Sayan, dünya nüfusunun %1.3’ünün kripto para kullandığına dikkati çekti. Sayan, ayrıca yapılan bir çalışmaya göre bu yılın Ocak ayında kripto para kullanan kişilerin sayısının %15 arttığını ifade etti. Sayan, bu durumu kripto para birimleri fiyatlarında yaşanan artışa bağladı.

Sayan, kripto para piyasası ve yasalarla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paraların hacminin her geçen gün yükselmesi ve kripto para sahibi olan insanların sayısındaki hızlı artış, ulusal ve uluslararası düzenleme yapma ihtiyacını da doğuruyor. Dünya genelinde kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmaları devam ediyor olsa da hali hazırda tam anlamıyla gerek devletler gerekse de devletler arası işleyen kapsayıcı mevzuat bulunmuyor. Bazı ülkeler kripto paraları yasal olarak kabul ederken, bazılar da yasa dışı olarak kabul ediyor.”

Borsa, aracı kurum gibi kuruluşların görevlerini uygun bir şekilde yerine getirip getirmediklerine dair endişeler olduğunu ifade eden Sayan, bu konuda gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x