Yükleniyor...

Kripto Para Platformu Cointral, Yeni Karar Gereği Bazı Ürünlerini Durdurduğunu Açıkladı

Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para platformu Cointral, bir duyuru yaparak bazı hizmetlerine son vereceğini duyurdu.

cointral

Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para platformu Cointral, bir duyuru yaparak bazı hizmetlerine son vereceğini duyurdu. Buna göre “Cointral Alışveriş”, “Cointral Altın” ve “Cointral Gayrimenkul” ürünleri, yeni bir düzenlemeye kadar faaliyette olmayacak.

Cointral, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu kararı 6 Nisan 2021 tarih ve 31456 sayılı Resmi Gazete’de yer alan “Ödemelerde Kripto Para Varlıklarının Kullanılmamasına Dair Yönetmelik ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 2021-17 nolu basın duyurusu gereği aldıklarını açıkladı. Firma, şu ifadeleri kullandı:

“Dolaylı ya da doğrudan kripto varlık ile ödeme yapılamayacağından yeniden belirlenecek yasal düzenleme tarihine kadar, kripto varlıklarınız ile ödeme yapılmasını ve faaliyetlerimizi durdurduğumuzu belirtmek isteriz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner