Yükleniyor...

Bakkt’tan Heyecanlandıran Duyuru: Platforma Bitcoin Yatırma İşlemleri Başlıyor!

Bakkt dünyanın ilk fiziki teslimatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile kripto para sektörüne büyük bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

BTC Bitcoin Bakkt

Bakkt dünyanın ilk fiziki teslimatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile kripto para sektörüne büyük bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Bakkt’ın 23 Eylül’de resmen kullanıma sunulacağını duyurmuştu.

Bakkt tarafından gelen yeni açıklama ile platformun kullanıma sunulması öncesinde müşterilere güvenli Bitcoin depolama opsiyonu sunulacak. Kullanıcılar platformun piyasaya sürülmesi öncesinde hazırlık yapmak adına 6 Eylül tarihinden itibaren Bakkt Warehouse’a ellerindeki Bitcoin’leri yatırarak depolamaya başlayabilecekler.

Bitcoin tabanlı vadeli işlem sözlemeleri yaklaşık iki yıl önce CME ve CBOE tarafından piyasaya sürülmüştü. Bu noktada Bakkt fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri diğer Bitcoin vadelilerinden ayrılıyor. Bakkt’ın emsallerinden en büyük farkı gerçek Bitcoin’lerin kullanılacak olması.

Bakkt’ın resmen 23 Eylül’de kullanıma sunulacağının açıklanmasından sonra Bitcoin dakikalar içerisinde 400 dolardan fazla yükselmişti. Sadece bu haberle Bitcoin’in yükselişe geçmesi Bakkt’ın piyasadaki yerini alması sonrasında yaşanacakların öncesinde küçük bir ipucu olarak değerlendiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner