Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında Neler Oluyor?

En büyük kripto para birimi Bitcoin, satış baskısına rağmen bir süredir 10.

Bitcoin 5

En büyük kripto para birimi Bitcoin, satış baskısına rağmen bir süredir 10.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. 14 Ağustos’tan 28 Ağustos’a kadarki süreçte 10.500 dolar ila 10.000 dolar arasında konsolide olarak stabil bir görüntü çizdi.

28 Ağustos’ta TSİ 21:20 itibariyle gelen satış baskısıyla dakikalar içerisinde 400 dolara yakın değer kaybeden Bitcoin, haftalar sonra yeniden 10.000 dolar seviyesinin altına gerilemiş oldu. Bitcoin’deki düşüş kripto para piyasasının geri kalanını da olumsuz yönde etkiledi ve toplam piyasa değeri son 24 saate 20 milyar dolara yakın değer kaybetti.

Bitcoin’deki bu son düşüş beklenen bir gelişme değildi. Bu nedenle şok etkisi yaratmış durumda. Kimi piyasa analisti bu düşüşün Craig Wright’ın açıklamalarından kaynaklandığı görüşünde.

Milyarlarca Dolar Değerindeki Bitcoin Satılacak!

Craig Wright geçtiğimiz günlerde Kleiman ailesi tarafından kendisine açılan davayı kaybetmiş ve yarım milyon Bitcoin’i aileye teslim etme emri almıştı. Karar henüz bir üst mahkeme tarafından onaylanmamış olsa da böylesi bir iadenin kripto para piyasasının olumsuz yönde etkileyecek.

Wright’a göre Kleiman’lar milyarlarca dolar değerindeki Bitcoin’lerinin vergisini ödemek için bu Bitcoin’lerin birçoğunu satacaklar. Bunun sonucunda ise güçlü bir satış baskısı oluşacak. Henüz Kleiman’lar Bitcoin’lerini teslim almış değiller ve son düşüşün bu durumla ilgisi yok gibi duruyor. Yine de mahkemenin kararı ve Wright’ın binlerce Bitcoin’in satılacağını söylemesi piyasada tedirginliğe neden olmuş durumda.

Öte yandan ünlü kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in Pazar gününü 9.533 doların üzerinde kapatmaması durumunda daha büyük düşüşlerin geleceği görüşünde.

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin son 24 saatte yüzde 6.53 düşüşle 9.501 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner