Yükleniyor...

Bakkt’ın Bitcoin Hacmi Yine Tavan Yaptı

En değerli kripto para birimi Bitcoin, düşüşünün ardınan 9 bin dolar seviyesine çıkmak için tekrar uğraşırken, Bakkt Bitcoin hacmi anlamında yine zirveye çıktı.

shutterstock 1272692116 1280x720

En değerli kripto para birimi Bitcoin, düşüşünün ardınan 9 bin dolar seviyesine çıkmak için tekrar uğraşırken, Bakkt Bitcoin hacmi anlamında yine zirveye çıktı. Bakkt, 9 Kasım’da bin 741 vadeli işlemle tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Alınıp satılan bu sözleşmelerin dolar bazındaki ederi ise 15 milyon civarında.

Bitcoin Hacmi Yükselmesi, Fiyat Düşüşüyle Çakışıyor

Bakkt vadeli işlem hacmi verileriyle alakalı bilgiler sunan bir Twitter hesabı Bakkt Volume Bot, 8 Kasım’daki gelişmeye de dikkat çekti. Ek olarak, günlük bin 741 (yaklaşık 15,5 milyon ABD Doları) satış hacmi (her bir sözleşme 1 Bitcoin (BTC)y’e eşdeğer olacak şekilde) önceki gün işlem gören 834 sözleşmeden sonra yüzde 109 oranında bir artışı ifade ediyor.

Yeni Bitcoin hacim rekoru keskin bir Bitcoin fiyat düşüşü ile birlikte geldi. En son bildirilen Bakkt sözleşmesi işlem fiyatı 8 bin 895 dolardı.

Bakkt Bitcoin işlem hacmi, lansmanından bu yana düzenli bir şekilde artış gösteriyor. Ekim ayından bu zamana hacim sürekli yükseldi. En son 26 Ekim’de Bakkt, 24 saat içinde yüzde 257’lik bir artış kaydettikten sonra bin 183 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi satmıştı. Bu aynı zamanda BTC 10 bin doların üzerine çıktığı zaman görüldü. Bakkt bu ay yeni bir aylık işlem hacmi rekoru kırmaya başladı. Şirketin ayrıca 9 Aralık’ta düzenlenen ilk Bitcoin opsiyon sözleşmesini başlatması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner