Yükleniyor...

Bali’de Turistlere Kripto Yasağı, Tartışmalara Yol Açtı

Bali Valisi, turistlerin ödeme yöntemi olarak kripto kullanmasını yasaklarken, bu durum karşısında turistlerden yoğun eleştiri gelmeye başladı.

endonezya kripto

Bali Valisi, turistlerin ödeme yöntemi olarak kripto kullanmasını yasaklarken, bu durum karşısında turistlerden yoğun eleştiri gelmeye başladı.

Endonezya‘ya bağlı bir ada olan Bali, dünya genelinde çektiği turistler ile öne çıkıyor. Ancak Bali, son haber akışlarıyla kripto sektörünün gündeminde yer ediniyor. Bali Valisi, ülkeye gelen turistlerin ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini kullanmasının yasaklandığını belirtti. Vali, Endonezya para biriminin tek ödeme aracı olduğunu hatırlattı.

Ayrıca, yasaklamaların ardından, turistlerden ve birçok kripto maksimalistinden eleştiriler gelmeye başladı.

Turistler Bir Daha Bali’ye Gitmeyeceklerini Söylüyor

Bali Valisi Wayan Koster, turistlerin kripto para birimleriyle ödeme yapmasının yasaklandığını aktardı. Ayrıca Koster, kripto ödeme yöntemini kullanan turistler ile sert bir şekilde ilgilenileceğini belirtti. Bu müdahaleler arasında, sınır dışı etme ve cezai yaptırımlar da yer alıyor.

Koster, turistlere getirilen bu yasağı bir basın toplantısında açıkladı. Basın toplantısına katılan Bank Indonesia‘nın Bali Temsilciliği Başkanı Trisno Nugroho, ülkede kripto yasağı olmadığının altını çizdi. Nugroho, sadece ödemeler konusunda kripto yasağını getirdiklerini belirtti.

Gündemi ısıtan bu yasaklamalardan sonra, birçok turistten tepki mesajları gelmeye başladı. Bazı turistler, karardan memnun kalmadıklarını ve Bali’yi bir daha ziyaret etmeyeceklerini söylediler. Özellikle Reddit’te, kripto konusundaki risklerin kabul edildiği ortamda yasaklama getirmenin saçmalık olduğu savunuldu.

Ayrıca bazı Reddit yorumcuları, ülkedeki para biriminin kalkındırılması amacıyla böyle bir karar alındığını ve bunun mantıklı olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner