Yükleniyor...

Bybit, Kazakistan’dan Ön Onay Aldı 

Bybit, Kazakistan’da Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde faaliyet göstermek üzere prensipte onay aldı.

bybit

Bybit, Kazakistan’da Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde faaliyet göstermek üzere prensipte onay aldı. 

Borsa, 29 Mayıs’ta Kazakistan’ın Astana Finansal Hizmetler Kurumu’ndan (AFSA), Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) dijital varlık alım satım tesisi ve saklama hizmetleri sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek üzere ön onay aldığını duyurdu. 

Bybit Bu Süreçte Ön Koşullara Tabi Olacak

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, kripto endüstrisinde büyüme için bir bölge olarak Bağımsız Devletler Topluluğu’nun (BDT) umut verici potansiyeline inandığını söyledi. 

Zhou ayrıca, Bybit’in yerel düzenlemelere uyma konusundaki kararlılığını da vurguladı. Zhou konuşmasında: “İşimizi ilgili kural ve düzenlemelere uygun olarak yürütmek her zaman öncelikli hedefimiz olmuştur” ifadelerini kullandı. Bybit’e verilen ön onay kapsamında şirket, başvuru süreci tamamen tamamlandıktan sonra hizmet vermeye başlamak için kalıcı yetkilendirmeye yol açacak ön koşullara tabi olacak. 

Son birkaç aydır hizmetlerini genişletmek için uğraşan Bybit, 2 Mayıs’ta kullanıcılara kripto borç verme hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. 

Kazakistan’da hizmet sunmaya yönelik bu son hamle, ülkenin kendisini kripto, madencilik ve blok zinciri için bölgesel bir merkez olarak geliştirmesiyle birlikte geldi. Şubat ayında yerel yetkililer, vergi kaçakçılığını önlemek için kripto madenciliğinden elde edilen gelirin yüzde 75’inin bir kripto borsası aracılığıyla satılması gerektiğine dair yeni bir zorunluluk getirildiğini duyumuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner