Yükleniyor...

Bybit, Mastercard Ortaklığını Duyurdu

Bybit, kullanıcıların kripto paralarını harcamalarına izin veren Bybit kredi kartı için Mastercard ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

mastercard

Bybit, kullanıcıların kripto paralarını harcamalarına izin veren Bybit kredi kartı için Mastercard ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Kripto paralara yönelik kötü haberlerin ortasında sektör gelişmeye devam ediyor. Bybit borsası ve Mastercard arasında gerçekleşen son ortaklık, yenilikçi kripto ödemelerine duyulan inancın bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. 

Bybit Kredi Kartı Kullanıma Sunuldu

Mastercard ağı tarafından desteklenen ve Moorwand tarafından verilen Bybit banka kartı, kullanıcıların alışveriş yapmak veya ATM’lerden nakit çekmek gibi işlemlerinde kullanılabilecek. 

Bybit banka kartı için uygun olan ilk müşteriler, KYC ve AML uyumlu olan Birleşik Krallık ve Avrupa bölgesinde uygun ülkelerde ikamet eden kişiler olacak. 

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, ortaklık ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Bybit kullanıcıları fonlarına daha hızlı, daha güvenli ve daha rahat bir şekilde erişebilecek ve yönetilecekler. Bybit Card’ı piyasaya sürerek, kullanıcılarımız için 360 derecelik tam bir yolculuk yaratıyor, bir üst düzey güvenilirlik, ürünler ve fırsatlar sunuyoruz. Bu yenilikçi ödeme çözümlerinin insanların yaşamlarını iyiieştireceğinden ve kripto için daha parlak bir geleceğe doğru atılan bir adım olacağından eminiz.”

Mastercard Avrupa Fintech ve Kripto Kıdemli Başkan Yardımcısı Christian Rau’da konu hakkında yorum yapan isimler arasında yer aldı. Rau, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Mastercard, müşterilerin yatırımcıların ve işletmelerin dijital değeri (geleneksel veya kripto) istedikleri gibi, güvenli ve emniyetli bir şekilde yaptıklarından emin olarak taşımalarını sağlar. Bunun gibi lansmanlarla, dijital varlıkları ekosistem genelinde daha erişilebilir hale getirerek ödemelerde yenilik yapmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.” 

Bybit sanal kartı şu anda kullanıma hazır durumda fakat fiziksel kartlar Nisan ayında müşterilere iletilecek. Başlangıç olarak, kartla kullanılabilecek kripto para birimleri şu varlıkları içerecek: BTC, ETH, UDST, USDC ve XRP. Diğer kripto varlıkların ise gelecek süreçlerde entegre edilmesi planlanıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner