Yükleniyor...

Do Kwon, Singapurlu Yetkililerin Radarına Girdi

Singapur'daki yerel yetkililer, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Do Kwon

Singapur’daki yerel yetkililer, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Geçtiğimiz yıla damga vuran Terra krizinin mimarı Do Kwon, küresel çapta soruşturmaların ana konusu olmaya devam ediyor. Do Kwon, kripto endüstrisine 40 milyar dolarlık bir çöküş yaşatan projenin başında yer alıyordu. Güney Kore, hızlı bir yakalama ve soruşturma sürecine başlamış, hemen ardından da ABD’den hamleler geldi. Tüm bu süreçlerin ardından, Singapurlu yetkililer de Do Kwon’un peşine düştü.

Do Kwon’un Başı Küresel Çaptaki Soruşturmalar ile Dertte!

Bloomberg’in yaptığı habere göre, Singapur polisi 6 Mart tarihinde “Terraform Labs ile ilgili soruşturma başlatıldı.” şeklinde bir e-posta gönderdi.

Gönderilen bu e-postada, soruşturmaların genel olarak devam ettiğini ve Do Kwon’un şehir devletinde yer almadığı ifade edildi. Terraform Labs ve Do Kwon hakkında SEC tarafından da dolandırıcılık suçlamaları geldi. Kripto ekosisteminden birkaç isim, SEC’in bu davadaki suçlamalarıyla ve haklı çıkma mücadelesiyle, gelecekte de stablecoin’lerin peşine takılabileceğini iddia etti.

Singapur yerel yetkililerinin soruşturmaya aldığı Do Kwon’un nerede olduğu henüz bilinmezken, kurucu ortağın konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması da dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner