Yükleniyor...

Balinalar Harekete Geçti: 14.000 BTC Taşındı

Twitter'daki Whale Alert (Balina Uyarısı) hesabı, Huobi borsasından anonim bir cüzdana, her birinde 1.

Bitcoin Fiyat Artışı Öncesi 14.000 BTC Taşındı

Twitter’daki Whale Alert (Balina Uyarısı) hesabı, Huobi borsasından anonim bir cüzdana, her birinde 1.000 BTC’nin yer aldığı birkaç ardışık BTC işleminin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Her birinde 1.000 BTC’nin taşındığı 14 işlemle yaklaşık 78.1 milyon dolar taşındı. İşlemlerdeki dikkat çeken detay ise her işlemdeki alıcı adresinin aynı olmasıydı.

Blockchain.com verilerine göre, Bitcoin balinasının mevcut bakiyesi 20.000 BTC (117.6 milyon dolar). Balina Uyarısı, aynı hesap için 11 Mart’ta da uyarı yapmış ve 5.000 BTC’nin aynı anonim adrese aktarıldığını bildirmişti.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliyor

Balinaların harekete geçmesinden kısa bir süre sonra yükselişe geçen Bitcoin, yatırımcısına kazanç sağlamaya başlamış durumda. Kripto para piyasasına umut veren fiyat hareketi en büyük kripto parayı 5.900 dolarlara kadar taşıdı. Bitcoin yazım sırasında ise 5.843 dolardan işlem görüyor.

Küresel borsalarda yaşanan çöküşün altın fiyatını bile etkilemesine rağmen Bitcoin’in dolar karşısındaki yükselişi yatırımcıları memnun etmiş durumda. Fiyatın bu şekilde yükselmesi dikkatleri Bitcoin’e çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner