Yükleniyor...

Bitcoin Madenci Zorluğunda ve Hashrate’inde Sert Düşüş!

Kaynak takip verileri takipçisi Crypto This, madenci zorluğunun yaklaşık yüzde 13 oranında düşeceğini öngörüyor.

Bitcoin Hashrate

Kaynak takip verileri takipçisi Crypto This, madenci zorluğunun yaklaşık yüzde 13 oranında düşeceğini öngörüyor.

Daha önce tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan madenci zorluğu, Bitcoin’in 12-13 Mart’taki hayret verici düşüşüyle birlikte hareket ederek düşüşe geçmiş durumda. Zorluk temel olarak Bitcoin Blockchain’indeki blokları çıkarmak için ne kadar çaba gösterilmesi gerektiğini gösterir.

Öte yandan hashrate ise yıl başındaki seviyelerine geri döndü. Hashrate’teki düşüş madencilerin durumunun iyi olmadığını gösteriyor çünkü mevcut fiyatlarla madencilik faaliyetini sürdürmek artık oldukça karsız. Bu da küçük madencilerin ağdan çıkmasına neden oluyor.

Bitcoin üretmek için kullanılan donanımların toplam hesaplama gücünü ifade eden hashrate, güncel verilere göre saniyede 100 quintillion hash’in (h/s) altına düştü. Blockchain’den gelen verilere göre, 18 Mart’tan itibaren metrik Aralık 1029’dan bu yana ilk kez 80 quintillion seviyelerine düştü.

Bitcoin Hashrate
Bitcoin Hashrate’i

Blockchain’den elde edilen verilere göre, 18 Mart’tan itibaren metrik, Aralık 2019’dan bu yana ilk kez 80 katrilyona meydan okuyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner